عضو شورای شهر اردبیل گفت: اکثر نیروهای حاضر در واحد اجرائیات شهرداری تحصیلکرده و آشنا به وظایف و اختیارات خود هستند.

به گزارش شیوا بیان، ابراهیم صفری در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در کنار آموزش این نیروها به دلیل آنکه نیروهای شاغل در اجرائیات اغلب از مجموع نیروهای فصلی هستند تغییر و جابجایی آنها مشکلاتی را به وجود می آورد و بهتر است نسبت به تثبیت این نیروها در مسئولیت و ماموریت اجرائیات شهرداری اقدام لازم را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: عده ای دلال و مالک اراضی در حاشیه شهر با لابی گری و صحنه سازی سعی می کنند بخشی از زمین خود را به صورت رایگان در اختیار عده ای قرار داده و ساخت و ساز غیرقانونی را رونق دهند تا بهای زمین خود را بالا ببرند.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: در چنین فضایی ماموران اجرائیات با حضور در محل اقدام به جلوگیری از این ساخت و سازها می کنند که در چنین شرایطی درگیری ماموران اجرائیات با سازندگان بنای غیرقانونی شکل گرفته و به نوعی صحنه سازی های غیرواقعی را نیز شاهد هستیم.

صفری تصریح کرد: بهتر است در کنار آموزش و ساماندهی این نیروها تدابیری مناسب برای کاهش تخلفات ساخت و ساز شکل گیرد تا پلیس ساختمان به صورت جدی با سوداگران و دلالان در این حوزه برخورد کند.

وی مخالفت اعضای شورای شهر را با واگذاری تابلوی سه بعدی در میدان حافظ به یک شرکت تبلیغاتی یادآور شد و بیان کرد: ما شهرداری را مکلف کردیم تا در سالجاری برای تابلوهای تبلیغاتی مزایده قانونی برگزار کرده و در چارچوب مشخص واگذاری ها را انجام دهد.

وی گفت: از طرف اعضای شورای شهر بنده به عنوان نماینده شورای شهر در جلسات ستاد حفظ حقوق بیت المال با هدف کنترل ساخت و سازها شرکت کرده و از حق و حقوق قانونی شورا و شهرداری دفاع خواهم کرد.

  پرینت
شناسه خبر : 3630 | تاریخ انتشار : 25 شهریور 1400 - 11:01 | 257 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :