همزمان با دیگر نقاط کشور، مانور زلزله در مدارس جعفرآبادمغان برگزار شد.

به گزارش شیوابیان:همزمان با دیگر نقاط کشور، مانور زلزله در مدارس جعفرآبادمغان برگزار شد.

 رئیس آموزش و پرورش جعفرآباد مغان پیش از ظهر دوشنبه در این آئین گفت: توانایی‌ها و توانمندی‌های خود را در زمان حوادث مورد ارزیابی قرار دهیم هر ساله برگزاری مانور زلزله را در ردیف یکی از مهمترین برنامه‌های آموزشی در مدارس این شهر قرار دارد.

علیرضا فداکار بیان داشت: روز هشتم آذرماه روز مانور زلزله و ایمنی در مدارس در تقویم ملی کشور ثبت شده است و دانش‌آموزان در این طرح آموزشی ، ایمنی با نحوه پناهگیری، کمک‌رسانی به مصدومان و تخلیه فضای آموزشی در کنار چگونگی حفظ آرامش خود در هنگام بروز حوادث طبیعی چون زلزله آشنایی پیدا می‌کنند و مهارت می آموزند.

وی تاکید کرد: در اجرای این طرح به دنبال این هستیم تا دانش‌آموزان آنچه را که آموزش می‌بینند به خانواده‌ها و اطرافیان انتقال دهند تا در بروز حوادث طبیعی سطح آسیب‌ها و خسارات کاهش پیدا کند و افراد از آمادگی و مهارت لازم برخوردار باشند.

وی اظهار داشت: در بحث آموزش خصوصا در مدارس که محل آموزش و پرورش دانش آموزان و آینده سازان کشور است فرهنگ سازی مناسب شکل بگیرد و این حساسیت در ذهن دانش آموزان ایجاد شود .

این مانور با همکاری آتش نشانی، هلال احمر، نیروی انتظامی،اورژانس ،شبکه بهداشت ، اداره آموزش وپرورش درمدرسه پسرانه مالک اشتر چالماکندی برگزارشد

خبرنگار: مهرداد عاصمی

  پرینت
شناسه خبر : 4195 | تاریخ انتشار : 08 آذر 1400 - 18:35 | 165 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :