شیوا بیان- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 35 نفر مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، شهرام حبیب زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 35 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه 29 نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیصی شده اند.

وی همچنان بر استفاده مردم از ماسک جهت مصون ماندن از ابتلا به این بیماری خطرناک تاکید کرد و شست و شوی دست مرتب دست‌ها و رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری با افراد را ضروری دانست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 247 نفر در بیمارستان های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

حبیب زاده ادامه داد: در حال حاضر 55 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 3 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

وی از افزایش آمار موارد بستری در مراکز درمانی استان ابراز نگرانی کرد و گفت: 7 هزار و 493 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از زمان شیون این بیماری تا کنون بستری شده اند که از این تعداد متاسفانه 624 نفر فوت  کرده و 6 هزار و 541 نفر بهبود یافته اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: توصیه می شود مردم حتی الامکان از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند و از حضور در تجمعات پرهیز کنند و در صورت حضور در اماکن پر ازدحام حتما فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 1031 | تاریخ انتشار : 01 مهر 1399 - 14:26 | 243 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :