اردبیل- مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیـل: همه محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

به گزارش شیوا بیان، کلیم الله وثوقـی در بازدید از عملیات برف روبی محورهای مواصلاتی شهرستان نیر افزود: درحال حاضر شاهد بارش برف در محورهای اردبیل _ آستارا و خلخال _ اسالم هستیم. 

عضو شورای اداری استان اردبیـل با بیان اینکه نمک پاشی و برف روبی محورهای مواصلاتی استان با تلاش راهداران سخت‌کوش انجام شده تصریح کرد :درحال حاضر اکیپ های راهداری مشغول برف روبی و بازگشائی راه ۱۰۰ روستا در شهرستانهای گرمی،مشکین شهر و خلخال هستند. 

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل گفت : ۴۲۰ نفر نیروی راهداری درقالب ۸۰ اکیپ در گردنه ها،محورها و راهدارخانه های استان مستقر شده و درحال خدمات رسانی به مردم عزیز هستند. 

وثوقـی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به رانندگان و مسافران در ایام زمستان ۲۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین را در محورهای مواصلاتی مستقر کرده و از ۱۳۳ سامانه هوشمند نظارت وکنترل راهها نیز استفاده می کند. 

او افزود: در سفرهای زمستانی داشتن زنجیرچرخ،لباس گرم و مناسب و سایر تجهیزات ایمنی ضروری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل  از مردم و مسافران خواست باتوجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راهها مطلع شوند.

استقرار ۷ اکیپ راهداری در شهرستان نمین

 بهرام خیاوی در بازدید از عملیات برف روبی گردنه حیران افزود: در طرح زمستانی امسال ۴۰ نفر راهدار در قالب ۷ اکیپ و ۲۰ دستگاه ماشین آلات در حال خدمات رسانی شبانه روزی به مردم هستند.

عضو شورای اداری شهرستان نمین از ذخیره سازی ۲۵۰۰ تن شن و نمک در راهدارخانه های حیران و نمین خبر داد و گفت: با تلاش راهداران کلیه محورهای مواصلاتی این شهرستان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

او خاطر نشان کرد: در هشت ماه گذشته با تلاش رانندگان و ۲۴ شرکت حمل و نقل کالا بیش از ۸۶۷ هزار تن کالا از شهرستان نمین جابجا شده و ۳۵ هزار و ۲۴۶ برگ بارنامه نیز صادر شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نمین با بیان اینکه در مدت یاد شده ۶۷ کیلومتر از محورهای مواصلاتی با هدف ارتقای ایمنی راه ها تجدید خط کشی شده تصریح کرد: درجهت حفاظت و صیانت از راه و حریم آن به همت اکیپ‌های راهداری از ۴۷ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شده است.

خیاوی تسطیح ۷۷۰ کیلومتر حریم راه روستایی، شستشوی ۲۸هزارو ۶۰۰ عدد تابلو و علائم ،رنگ آمیزی ۵۳۵ تیرهای روشنایی جاده ها و سایر تلاش های مستمر در حفظ و نگهداری راه را از اقدامات مهم راهداران نمین در هشت ماه گذشته دانست.

او گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نمین مسئولیت نگهداری ۳۶۴ کیلومتر راه ارتباطی را برعهده دارد که از این مقدار ۴۵ کیلومتر راه اصلی ، ۳۶ کیلومتر راه فرعی ، ۱۹۲ کیلومتر راه آسفالته روستائی ، ۴۳ کیلومتر راه شنی و خاکی و ۶۰ کیلومتر نیز راه مرزی است.

  پرینت
شناسه خبر : 1877 | تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 - 17:30 | 268 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل