رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 50 نفر به دلیل ابتلا به کرونا و فوت 8 نفر در شبانه روز گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به‌گزارش شیوا بیان، شهرام حبیب‌زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی از ترخیص ۴۸ نفر با بهبودی نسبی خبر داد و گفت: هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد، بیله سوار، مشگین‌شهر، خلخال، نیر در وضعیت نارنجی و شهرهای گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: در حال حاضر تعداد ۲۹۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

حبیب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر ۷۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا از مراکز درمانی استان گزارش شده است.

رئیس‌ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در تشریح آمار مبتلایان به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته به تفکیک شهرستان‌ها عنوان کرد: از ۵۰ مورد بستری ناشی از ابتلا به کرونا در استان، ۳۴ نفر از اردبیل، ۹ نفر پارس آباد، ۳ نفر مشگین شهر، ۲ نفر گرمی و ۲ نفر از خلخال گزارش شده است.

وی با بیان اینکه جهت مهار کرونا مردم باید خود را متعهد به حفظ سلامت دیگران بدانند، افزود: با آغاز برودت هوا و بارش سنگین برف در استان، منازل و اماکن عمومی از تهویه مناسب برخوردار نخواهد بود که این مسئله موجب افزایش ابتلائات به کرونا خواهد شد، لذا توصیه می شود مردم از حضور در اماکن پر جمعیت خودداری کنند و همچنین در رعایت پروتکل های بهداشتی نهایت دقت را داشته باشند.

  پرینت
شناسه خبر : 2157 | تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 17:47 | 127 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا