اردبیل- بیله سوار- در سالروز میلاد حضرت زینب (س) مراسم بزرگداشت روز پرستار در مرکز بهداشت ودرمان جعفرآبادمغان برگزار شد.

به گزارش شیوا بیان، مراسم بزرگداشت روز پرستار با حضور امام جمعه، بخشدار، شورا و شهردار، فرمانده حوزه مقاومت بسیج جعفرآباد و رئیس هلال احمر شهرستان بیله سوار در مرکز بهداشت و درمان جعفرآبادمغان برگزار شد.

در این آیین تجلیل حجت الاسلام محمدحسین طالبی امام جمعه جعفرآبادمغان با گرامیداشت روز پرستار و تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار عنوان کرد: روز پرستار روز دفاع از حریم سلامت است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) دو بعد شخصیتی ویژه داشت افزود: بعد سیاسی اجتماعی حضرت زینب (س) بود که بعد از عاشورا نام امام حسین (ع) را در طول تاریخ زنده نگه داشت.

امام جمعه جعفرآبادمغان ادامه داد: بعد پرستاری حضرت زینب کبری (س) از جانبازان عاشورایی و امام خویش حضرت زین‌العابدین(ع) بر کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام طالبی با بیان اینکه پیامبر(ص) فرمود “اگر فردی یک شب برای مریضی خدمت و تلاش کند خداوند او را در روز قیامت با ابراهیم خلیل محشور خواهد کرد، روز قیامت که روز خطر است مانند برقی که نورانیت ایجاد می‌کند از پل صراط عبور می‌کند” افزود: هیچ هدیه‌ای بالاتر از این سخن پیامبر اسلام (ص) برای پرستاران نیست و پرستاران جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند.

بایرام فیضی بخشدارجعفرآبادمغان در این آیین با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: این روز را به تمام پرستاران تبریک عرض می‌کنم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت افزود: این شهدا برای سلامت مردم در این روزهای سخت شیوع ویروس کرونا تلاش و فداکاری کرده و راه الهی را رفتند.

بخشدارجعفرآبادمغان با بیان اینکه لازم است تمام آحاد جامعه با همکاری لازم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زنجیره ویروس را قطع کنند افزود: این کار بزرگ ‌ترین کمک و هدیه به کادر درمان در جهت کاهش مبتلایان و مرگ و میر ناشی از این بیماری و نتیجتا کاهش فشار روحی و کاری پرستاران زحمتکش خواهد بود.

خبرنگار افتخاری: مهرداد عاصمی

  پرینت
شناسه خبر : 2102 | تاریخ انتشار : 01 دی 1399 - 21:41 | 68 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :