رئیس پلیس فتا استان اردبیل به کاربران هشدار داد که به هیچ وجه فریب تعداد اعضاء و دنبال کننده کانال‌ها و صفحات شبکه های اجتماعی معروف و آگهی های تبلیغاتی آنان را نخورده و برای تهیه کالای مورد نظر خود حتما از طریق فروشگاه‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی و یا مراجعه حضوری اقدام نمایند.

به گزارش شیوا بیان، سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: متاسفانه برخی از کانال‌ها تلگرامی و صفحات اینستاگرامی منتسب به برنامه‌های معتبر و پرمخاطب شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مثل برنامه‌های ورزشی، بدون استعلام و صحت سنجی از درخواست کننده آگهی اقدام به درج آگهی‌های تبلیغاتی فروش لوازم خانگی و کالاهای الکترونیکی (لپ تاپ – کنسول بازی – دوربین عکاسی – تلفن همراه و …) در شهرستان‌های مرزی کشور می‌کنند.

وی ادامه داد: اسامی،آدرس‌، شماره تماس، اطلاعات و مدارک ثبت شده در آگهی‌ها (پروانه کسب، ثبت فروشگاه و …) اغلب جعلی بوده و با اعلام قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار کاربران را فریب داده و پس از اخذ وجه اقدام به ارسال مدارک پستی با شناسه غیرواقعی کرده و در واقع کالایی را ارسال نمی‌کنند.

سرهنگ قهرمان طالع عنوان کرد: این شیادان سایبری بصورت مرتب اقدام به تغییر آدرس و شماره تماس و پل های ارتباطی کرده و پس از کلاهبرداری مشتریان خود را بلاک و دیگر پاسخگو آنان نمی‌شوند.

این مقام انتظامی به کاربران هشدار داد که به هیچ وجه فریب تعداد اعضاء و دنبال کننده کانال‌ها و صفحات شبکه های اجتماعی معروف و آگهی های تبلیغاتی آنان را نخورده و برای تهیه کالای مورد نظر خود حتما از طریق فروشگاه‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی و یا مراجعه حضوری اقدام نمایند.

  پرینت
شناسه خبر : 2771 | تاریخ انتشار : 25 اسفند 1399 - 10:13 | 284 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :