گروه استان‌ها ـ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: مردم در خرید و فروش و معاملات خودرو مراقب شیوه‌ها و ترفندهای کلاهبرداری باشند.

به گزارش شیوابیان،جلال آفاق در نشست بررسی جرایم از طریق فضای مجازی در اردبیل اظهار داشت: درصد قابل توجهی از آمار پرونده‌ها در کشور به موضوعات کلاهبرداری به ویژه در خرید و فروش خودرو اختصاص دارد که مردم استان اردبیل نیز باید با هوشیاری لازم در قبال ترفندها و شیوه‌های فریبکارانه آگاهی داشته باشند.

وی تصریح کرد: طبیعتاً بسیاری از شهروندان که متضرر این نوع اعمال بزهکارانه می‌شوند، به دلیل عدم آگاهی از به کارگیری شیوه‌ها و ترفندهای فریبکارانه‌ای است که کلاهبرداران به قصد سودجویی بیشتر آن‌ها را به کار می‌بندند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با تاکید بر اینکه بیشتر کلاهبرداران در قالب خریدار یا فروشنده با جلب اعتماد طرف مقابل به سراغ قربانیان خود می‌روند، نقش اصحاب رسانه را در آگاه‌سازی عمومی خطیر دانست و گفت: قطعاً آگاه‌سازی شهروندان موجب می‌شود تا مورد ضرر مادی و معنوی قرار نگیرند.

آفاقی اظهار امیدواری کرد: با همکاری شایسته صدا و سیمای مرکز اردبیل، خانه مطبوعات و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اقدامات مناسبی در آگاه‌سازی شهروندان و ارائه توصیه‌های پیشگیرانه مناسب و تأثیرگذار با ذکر و تشریح برخی شگردها و ترفندهای کلاهبرداران در موارد گوناگون از جمله در قالب معاملات خودرو صورت گیرد.

وی با اشاره به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و مجموعه دادگستری استان اردبیل در امر کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم، برای هرگونه همکاری و حمایت و تعامل این معاونت در دادگستری استان اردبیل با عموم شهروندان و اقشار مختلف به ویژه اساتید، پژوهشگران، مربیان، دانشجویان، روحانیون، ورزشکاران، هنرمندان و اصحاب قلم و رسانه در جهت اقدامات پیشگیرانه از تخلفات و آسیب‌ها و شناسایی خاستگاه‌های جرایم و پیشگیری از آنها اعلام آمادگی کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از آمار پرونده‌ها در سطح کشور به موضوعات کلاهبرداری به ویژه در خرید و فروش خودرو اختصاص دارد که از مردم استان اردبیل نیز خواستاریم تا هوشیاری لازم را در قبال ترفندها و شیوه‌های فریبکارانه داشته باشند.

  پرینت
شناسه خبر : 5068 | تاریخ انتشار : 09 دی 1400 - 8:50 | 114 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : تسنیم