رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: شهروندان برای جلوگیری از کلاهبرداری سایت های جعلی و حفاظت از نام کاربری و رمز خود از سایت اصلی بانک مورد نظر خود استفاده کنند.

سرهنگ علی قهرمان طالع بر استفاده از سایت اصلی بانک‌ها توسط مشتریان در فضای وب تاکید کرد و گفت: متاسفانه شهروندان به دلیل سهولت کار اقدام به جستجوی اینترنت بانک مورد نظر خود در موتورهای جستجوگر اینترنتی می‌کنند و به دلیل شباهت سایت اصلی با جعلی، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز ورود و سایر اطلاعات بانکی آن‌ها توسط فیشرها به سرقت می‌رود.

وی با اشاره به اینکه لازم است آدرس اینترنت بانک از سایت رسمی بانک مربوطه دریافت و توسط کاربر ثبت شود, افزود: شهروندان حتماً آدرس اینترنتی بانک مورد نظر خود را به خاطر داشته و از کلیک کردن بر روی لینک های ارائه شده در شبکه های اجتماعی و سایت های نامعتبر خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل تصریح کرد: آدرس معتبر ورود به اینترنت بانک‌های رسمی کشور در سایت رسمی پلیس فتا به نشانی https://www.cyberpolice.ir/links  (قسمت آدرس اینترنت بانک‌ها) قرار گرفته است که هموطنان به راحتی و با اطمینان می‌توانند از آن استفاده کنند.       

  پرینت
شناسه خبر : 2737 | تاریخ انتشار : 23 اسفند 1399 - 12:45 | 140 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :