عضو شورای شهر اردبیل گفت: مردم باید در جریان جلسات شورا باشند و این امر بدون حضور خبرنگاران در صحن علنی شورا امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، ابراهیم صفری در سومین جلسه شورای ششم شهر اردبیل در خصوص حضور خبرنگاران در صحن شورا نیز بیان کرد: این حق خبرنگاران است که بعنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه در جلسات علنی شورا حضور یابند تا مردم شریف اردبیل در جریان عملکرد نمایندگان خود در پارلمان محلی قرار گیرند.

وی در خصوص فروش زمین های شهرداری نیز گفت:: زمین های شهرداری قبل از فروش توسط کارشناسان دادگستری قیمت گذاری می شوند که در این خصوص ایرادی وارد نیست.

صفری ادامه داد: در مواردی بدلیل طولانی بودن بروکراسی اداری در واگذاری زمین ها و همچنین به دلیل تورم موجود در جامعه, قیمت زمین نیز بالا می رود که در اینصورت کارشناسی قیمت باید مجددا انجام شود تا خسارتی به شهرداری و بیت المال وارد نشود.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: در برخی موارد نیز شاهد هستیم که خریدار, قسمتی از مبلغ را پرداخت کرده و بدلیل طولانی بودن پروسه اداری و یا سایر موارد و موانع, نرخ زمین بالا رفته که در اینجا نیز احتساب قیمت زمین به نرخ روز, هم باعث وارد آمدن ضرر به شخص خریدار می شود و از طرفی هم حقوق عامه به خطر می افتد.

صفری گفت: بهترین راهکار برای خروج از این معضلات شفافیت در امر فروش اراضی و اموال غیرمنقول در سریعترین زمان ممکن به صورت کارشناسی شده است.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 3438 | تاریخ انتشار : 04 شهریور 1400 - 8:36 | 344 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :