به گزارش شیوا بیان، دولت لطفی در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری با بنیاد علوی در اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار کرد: در قالب این تفاهمنامه قرار است ۱۲ میلیارد تومان اعتبار صرف ساخت پروژه‌های آموزشی شود.

وی تصریح کرد: شش میلیارد تومان از این منابع از طریق مساعدت بنیاد علوی تأمین خواهد شد و شش میلیارد تومان نیز اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برای ساخت و تکمیل واحدهای آموزشی در شهرستان‌های خلخال و کوثر اختصاص خواهد داد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: ‌در مجموع در ۱۲ روستای خلخال و کوثر ۲۰ کلاس درس احداث خواهد شد که عمدتا مربوط به مناطق محروم و روستایی است.

لطفی افزود: در هفته جاری با انتشار آگهی مناقصه نسبت به انتخاب پیمانکاران برای احداث این پروژه اقدام خواهیم کرد تا در اولین فرصت ساخت این واحدهای آموزشی با مشارکت بنیاد علوی و نوسازی مدارس استان آغاز شود.

وی ضرورت نظارت فنی بر اجرای این پروژه‌ها را با آخرین استانداردها یادآور شد و خاطر نشان کرد: قطعا انتخاب پیمانکاران متعدد در اجرای این پروژه در قالب یک قرارداد کلی می‌تواند به سرعت اجرای ساخت این مدارس کمک کند چرا که ما در سال‌های گذشته سابقه همکاری با خیرین و بنیاد برکت را در ساخت چنین واحدهای آموزشی داشته‌ایم و سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا با شتاب بیشتری این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در تجهیز تأسیسات حرارتی مدارس با همکاری شرکت گاز تفاهمنامه کلی با پیمانکاری در سطح استان به امضا رسیده که این قرارداد کلی با یک پیمانکار روند پیشرفت پروژه‌ها را محدود کرده چرا که در سال‌های قبل این پروژه‌ها با حضور تعداد زیادی از پیمانکاران انجام می‌شد که شرکت گاز تصمیم گرفته در قبال اجرای پروژه و صورت حساب ارائه شده منابع مورد نیاز را پرداخت کند.

در این مراسم دبیر پیشرفت و آبادانی شهرستان‌های کوثر و خلخال و نماینده بنیاد علوی در استان اردبیل بیان کرد: سابقه همکاری با نوسازی و تجهیز مدارس استان را در ساخت فضاهای آموزشی در گرمی داریم که مدیریت این مجموعه با دلسوزی و تلاش مؤثر سعی می‌کند تا پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف در اولین فرصت به سرانجام برسد.

حمید فتاحی اظهار کرد: در جنوب استان با محرومیت بیشتری روبه‌رو هستیم که قطعا با همکاری نوسازی مدارس سعی خواهیم کرد در سال‌های آینده نیز برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و همچنین بهسازی و تجهیز واحدهای آموزشی اعتباری را در نظر بگیریم تا با مشارکت بنیاد علوی این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: امیدواریم از فرصت باقیمانده فصل کاری در سال جاری برای شروع عملیات اجرایی این پروژه‌ها در جنوب استان استفاده شده و تا پایان سال ۱۴۰۱ شاهد بهره‌برداری از این واحدهای آموزشی به عنوان باقیات و صالحات برای مجموعه‌های انقلابی و ارزشی همچون بنیاد علوی باشیم.