اردبیل- مشگین شهر- وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: ما در حال حاضر در تامین مواد اولیه کارخانجات وهمچنین مایحتاج مردم مشکلی نداریم و به سرعت نیاز بازار درحال تهیه است.

  شیوا بیان-علیرضا رزم حسینی در آیین آغاز احداث کارخانه کنسانتره مس مشگین شهر در استان اردبیل عنوان کرد:بعد از اتمام مهلت سه ماهه, استانداران موظفند در شورای معادن استان مجوزهای راکد وغیرفعال را ابطال و به سرمایه گذاران جدید فرصت کار وتلاش را دراین عرصه فراهم کنند.

به گزارش شیوا بیان،اسماعیل آذرمی/ رزم حسینی نقش صنایع معدنی و فولاد را درگذر از شرایط سخت تحریم ها یاد آور شد وافزود: ما در حال حاضر در تامین مواد اولیه کارخانجات وهمچنین مایحتاج مردم مشکلی نداریم و به سرعت نیاز بازار درحال تهیه است.

وزیر دولت دوازهم به سرمایه گذاری خوب در بخش معادن کشور اشاره کرد و گفت:این مجموعه معدنی درمشگین شهر ضمن توانمندی اقتصادی در منطقه به اشتغال مولد کمک خواهد کرد.

او تصریح کرد:شرایط خوبی در استانها برای سرمایه گذاری در بخش معدن وصنایع فراوری معدنی فراهم شده که این شرایط درحال جهش واقعی است.

عملیات احداث کارخانه کنسانتره مس در مشگین شهر شروع شد

رئیس سازمان صمت استان اردبیل در بازدید از عملیات احداث کنسانتره مس در مشگین شهر گفت: پنج پهنه معدنی در استان اردبیل وجود دارد که ۱۲مورد صدور مجوز در این پهنه ها انجام شده است.

رامین صادقی افزود: فراوری کنسانتره مس ومولیبدن مشگین شهر در فاز اول با سرمایه گذاری ریالی ۵ هزار میلیارد ریال وارزی ۵میلیون یورو اجرایی خواهد شد.

او ظرفیت فراوری این کارخانه را ۱۰ هزار تن مس و ۱۰۰ تن مولیبدن اعلام کرد وگفت:در این کارخانه برای ۳۵۰ نفر اشتغال مستقیم و هزار و ۴۰۰ نفر غیر مستقیم  ایجاد شده تا مشغول به کار شوند.

  پرینت
شناسه خبر : 2341 | تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 19:16 | 36 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :