نمین- رئیس اداره مخابرات نمین گفت: در پی بروز حادثه حفاری و پی کنی در مجاورت مسکن مهر شهرستان نمین از توابع استان اردبیل، مشکلات ارتباطی اهالی این شهرک با تلاش کارکنان مخابرات رفع شد.

شهزاد هوشمندی در پی حادثه پیش آمده توسط ماشین آلات مورد استفاده در مسکن مهر این شهرستان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: به دلیل آسیب دیدن کابل های خاکی مخابراتی از نوع «۵۰۰ زوج» با قطعی ارتباطات خطوط تلفن و اینترنت بیش از ۲۰۰ مشترک خانگی مواجه شدیم.

وی افزود: با مشارکت کارکنان مخابرات و اهالی شهرک طی عملیاتی طاقت فرسا موانع رفع و تعمیم ارتباطی حاصل شد و هم اکنون هیچ مشکل ارتباطات مخابراتی در این شهرک وجود ندارد.

رییس اداره مخابرات شهرستان نمین در ادامه بیان کرد: توسعه ارتباط زیرساختی در روستاهای مجاور سطح استان یکی از اولویت های اصلی مخابرات در نیمه دوم سالجاری با توجه به مقطع کنونی (کرونا) است که امیدوارم با رضایت جمعی عامه مردم حاصل شود.

هوشمندی ادامه داد: در طول هر برهه زمانی حوادث غیرقابل پیش بینی در پی بروز سوانح ساختمانی همواره امری بدیهی و غیرقابل کتمان به شمار می آید لذا لازمه آمادگی وافر برای مجموعه‌هایی همچون مخابرات در مواجه با این رویدادها «فراهم کردن امکانات اولیه و تجهیزات زیرساختی ارتباطی به همراه نیروهای متخصص انسانی» است.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود نهادهای مرتبط با عملیات عمرانی شهرک‌ها و همچنین سایر مناطق قبل از اجرای عملیات حفاری و نظایر آن با اداراتی همچون مخابرات هماهنگی‌های لازم را داشته باشند تا آسیبی به زیرساخت ها وارد نشده و مردم نیز با مشکلات مواجه نشوند.

  پرینت
شناسه خبر : 1680 | تاریخ انتشار : 18 آبان 1399 - 16:09 | 43 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا