اردبیل- رییس سازمان صنعت, معدن و تجارت اردبیل گفت: قرار است تولید کنندگان به بانک ها معرفی و با تضمین بانک گواهی اعتبار دریافت کنند

به گزارش شیوا بیان, رامین صادقی در جلسه کارگروه تسهیلات رونق تولید با تاکید بر تامین نقدینگی واحد های تولیدی و نیز اجرای طرح های جدید صنعتی، از بانک ها خواست نهایت مساعدت خود را در این امر مهم که از مولفه های جهش تولید می باشد به کار گیرند.

وی گفت: اقدامات دیگر تامین مالی نیز در کنار تسهیلات بانکی می تواند به بر طرف کردن مشکل تامین نقدینگی آنها کمک کند لذا در این راستا وزارت صمت طرح استفاده از اوراق بهادار که گامی مهم در جهت تامین مالی می باشد را در دستور کار خود قرار داده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص اهداف این طرح یادآور شد: هدف از این طرح حل بخشی از مشکل سرمایه در گردش بنگاه ها است که در قالب این طرح قرار است تولید کنندگان به بانک ها معرفی و با تضمین بانک گواهی اعتبار دریافت کنند که به این ترتیب در زنجیره ارزش، اوراق بهادار جای پول نقد را می گیرد.

در ادامه این جلسه در خواست تسهیلات ۱۵ طرح واحد صنعتی مطرح و از میان آنها تعداد ۱۰ طرح با مجموع تسهیلات ۵۸۰ میلیارد ریال جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید به تصویب رسید.

  پرینت
شناسه خبر : 1727 | تاریخ انتشار : 27 آبان 1399 - 13:24 | 227 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :