مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: مقدمات ایجاد خانه‌موزه خاندان موذن‌زاده اردبیلی فراهم شده و به زودی شاهد راه‌اندازی این موزه خواهیم بود.

به‌گزارش شیوابیان، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، نادر فلاحی در بازدید از خانه موذن‌زاده اردبیلی اظهار کرد: با توجه به اهمیت این بنا با تلاش‌های انجام‌شده این بنای مهم‌ فرهنگی سال گذشته ثبت ملی شد تا در راستای احیا و تبدیل آن به موزه خانوان موذن‌زاده اردبیلی اقدام شود.
مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با بیان اینکه امسال این خانه تملک شد، گفت: این بنا سریعا مرمت و استحکام بنا خواهد شد تا خانه‌موزه خاندان موذن‌زاده ایجاد شود.
او با بیان اینکه خاندان جلیله موذن‌زاده، حق بزرگی بر گردن این مرز و بوم دارند، عنوان کرد: نوای ملکوتی این بزرگواران و ندای توحیدی که در بانگ اذانشان نهفته بود‌ همواره جاری و ساری خواهد بود.
فلاحی افزود: حفظ و نگهداری مواریث فرهنگی این‌چنینی که زمینه‌ساز تعالی جایگاه اردبیل در طول تاریخ شده‌اند، از وظایف ذاتی ماست که باید به نحو احسن انجام می‌گرفت.
مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه حفظ این بنا که در طول ادوار کانون فرهنگ‌سازی شده بود باید به صورتی فاخر انجام می‌گرفت، اذعان کرد: خانه‌موزه خاندان موذن‌زاده زیر نظر کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به بهترین شکل طراحی و برای عموم بازگشایی خواهد شد.
او ادامه داد: تملک این بنا با مساعدت و تلاش دکتر نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نگاه فرهنگی وی و پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی محقق شد که این تلاش‌ها شایسته قدردانی است.

  پرینت
شناسه خبر : 3035 | تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1400 - 11:32 | 85 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :