اردبیل- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: 491 مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز شناسایی، توقف و قلع و قمع شد.

به گزارش شیوا بیان، علی صبحی در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان کوثر تصریح کرد : از این میزان ۲۳۱ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی، به ۲۱۶ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۴۴ مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضایی در ۹ ماه گذشته قلع و قمع شده است.

وی افزود: در مدت یاد شده ۴۹۲ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه توسط گشت های راهداری شناسایی، برخورد و قلع و قمع شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل حفاظت و صیانت از راه و حریم آن را خط قرمز راهداری دانست و بر برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.

صبحی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه سالجاری ۴۸ هزارو ۲۴۰ کیلومتر باند برف روبی انجام شده افزود: با تلاش راهداران به هزار و ۵۰۰ خودروی گرفتار شده در برف امدادرسانی شده است.  

وی ۱۹۳ کیلومتر اصلاح و بازسازی کانال های طرفین راه، ریگلاژ و تسطیح ۵۸۶ کیلومتر راه‌های شنی و حریم راه، تعمیرات ۱۸۷ دستگاه ابنیه فنی تنقیه و لایروبی، بیش از ۲۷۷ هزار مترمربع لکه گیری و رفع چاله‌های محورها، ۶ هزار و ۴۵۰متر مکعب زهکشی و دریواسیون پل‌های بزرگ و ۶۸ هزار مترطول درزگیری راه‌های آسفالته و را از دیگر اقدامات راهداران در ۹ ماه گذشته دانست.

  پرینت
شناسه خبر : 2346 | تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 19:27 | 138 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :