فرماندار مشگین شهر گفت: به دلیل وضعیت قرمز در استان اردبیل هیچ‌گونه‌ مراسم عزاداری در روز اربعین در مشگین شهر برگزار نخواهد نشد و مجوزی برای پیاده روی و تجمعات خیابانی و شبیه خوانی و دیگر مراسمات مختص به این روز داده نخواهد شد.

به گزارش شیوا بیان، اکبر صمدی عنوان کرد: وضعیت شهرستان مشگین شهر از نظر ابتلا به بیماری کرونا همچنان بحرانی است و تا روز پنج شنبه فوت تعداد ۵۷ نفر با نتیجه آزمایش مثبت قطعی کرونا در این شهرستان ثبت شده است.

وی افزود: همچنین فوت ۳۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا نیز گزارش شده که آمار بالایی است لذا لزوم رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم و اجرای قوانین سخت گیرانه از طرف مسئولان واجب و ضروری است.

فرماندار شهرستان مشگین شهر با اشاره به اربعین حسینی و تفاوت آن با سال های گذشته اظهار کرد: برای خروج شهرستان از وضعیت بحرانی کرونا در روز اربعین حسینی به هیچ عنوان مراسم عزاداری و شبیه خوانی در مشگین شهر برگزار نخواهد نشد و مجوزی برای پیاده روی و تجمعات خیابانی و شبیه خوانی و دیگر مراسمات مختص به این روز داده نخواهد شد.

صمدی در ادامه گفت: بارها تاکید شده که تنها راه مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا است و در این میان استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از اقدامات تاثیر گذار جهت عدم ابتلا به این بیماری خطرناک است و در صورت رعایت عموم مردم می توان به راحتی از این بحران خارج شد.

وی اذعان کرد: بر اساس آمار شبکه بهداشت و درمان شهرستان مشگین شهر حضور در تجمعات یکی از عوامل اصلی گسترش این بیماری است و مردم باید به صورت جدی از حضور در مراسمات عزا و عروسی خودداری کنند.

فرماندار شهرستان مشگین شهر با اشاره به احتمال تعطیلی مدارس در این شهرستان بیان کرد: تا کنون هیچ‌گونه گزارشی از ابتلای دانش آموزان به بیماری کرونا در مدارس مشگین شهر گزارش نشده  ولی باتوجه به وضعیت بحرانی شهرستان و ادامه این وضعیت احتمال دارد مدارس را برای مدتی تعطیل اعلام کنیم.

منبع: ایلنا

  پرینت
شناسه خبر : 1127 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1399 - 9:03 | 43 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :