اردبیل- پارس آباد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: منطقۀ مغان، منطقه ای با تنوع طوایف و پتانسیل های بسیار محکم و مستحکم فرهنگی و هنری است

به گزارش شیوا بیان، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد با حضور استاندار اردبیل، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد و همچنین نماینده مردم شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: پیشینه فرهنگی و ارشادی ایران بسیار غنی است و فرهنگ مردمان ایران، مجموعه ای از محسنات است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران ما در دوره ای به ظهور رسید که دنیا، تحت تأثیر تفکرات غربی از معنویات دور مانده بود و انقلاب اسلامی، شنا کردن و حرکت برخلاف این تفکرات غربی به سوی معنویات بود و در واقع، انقلاب ما، یک جریان معنوی و فرهنگی بود.

بحرالعلومی با اشاره به گسترۀ اجتماعی شهرستان پارس آباد بیان کرد: منطقۀ مغان، منطقه ای با تنوع طوایف و پتانسیل های بسیار محکم و مستحکم فرهنگی و هنری است و این امر در شهرستان پارس آباد نیز بوضوح قابل مشاهده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: بدلیل شرایط جغرافیایی و مرزی این شهرستان، که در برابر فرهنگ های مختلف قرار دارد فرهنگ غنی مردمان این منطقه با پتانسیل های فرهنگی و هنری، همیشه حرفی برای گفتن داشته است.

وی با اشاره به تقویت پتانسیل های فرهنگی و هنری این شهرستان گفت: جشنواره های متعددی را در منطقه مغان و بخصوص پارس آباد می‌توان داشت که با نگرش منطقه ای، ملی و حتی فراملی نیز،  تأثیر بسیار خوبی را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: باید به فکر تقویت فرهنگی و هنری شهرستانهای استان بود و در این راستا، شهرستانهای کم برخوردار نیازمند تقویت بیشتری است که با این نگرش، شهرستان ها میتوانند فرصت نقش آفرینی را داشته باشند.

  پرینت
شناسه خبر : 2558 | تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 22:59 | 53 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :