رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: مواد اولیه کارخانه آرتاویل تایر اردبیل به‌زودی تأمین می‌شود.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، حامد عاملی امروز در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تعطیلی کارخانه آرتاویل تایراردبیل اظهار داشت: دلیل تعطیلی این کارخانه طولانی شدن فرآیند تامین مواد اولیه است که هم‌اکنون در حال حل‌و‌فصل بوده و بزودی رفع می‌شود.

وی گفت: تا ده روز آینده مواد اولیه تأمین می‌شود و طبق هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با وزیر صمت پیگیر حل این مشکل هستیم تا بتوانیم در کم‌ترین زمان ممکن این مسئله را حل کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: خبر تعطیلی کارخانه آرتاویل تایر اردبیل که در فضای مجازی منتشر شده متأسفانه با برخی از شایعات درهم آمیخته که دامن زدن به برخی موضوعات در این زمینه صحت نداشته و کذب است.
وی ادامه داد: دلیل تعطیلی موقت این کارخانه کمبود مواد اولیه در این کارخانه است و کارخانه آرتاویل تایر که از واحدهای مهم صنعتی استان بوده است درحال حاضرطرح توسعه این واحد برای لاستیک های سنگین نیز در حال اتمام است و امید می رود تا پایان سال به بهره برداری برسد .

گفتنی است: این کارخانه به‌عنوان یکی از بزرگترین کارخانه لاستیک‌سازی شمال غرب کشور در 6کیلومتری شهر اردبیل احداث شده و با توجه به اهمیت و نقش تولیدات داخلی در افزایش درآمد ملی و توسعه صادرات غیرنفتی و نیز به ‌منظور نیل به خودکفایی در زمینه ساخت تایر با بهره‌ گیری از آخرین تکنولوژی در زمینه ساخت انواع تایر از سال 1376 فعالیت تولیدی خود را آغاز کرده و نام تجاری گلدستون را برای محصولات خود برگزیده است.

و سرمایه شرکت ها در طول فعالیت ، چندین بار افزایش یافته و این مجموعه از شرکتهای زیرمجموعه گروه صنعتی رازی بوده که ظرفیت اولیه شرکت 25هزار تن در سال با تولید انواع تایر، تیوپ و نوار فلاپ وسایط نقلیه سنگین بود که با گذشت مدت زمان کمی به 35هزار تن در سال ارتقاء یافت.

انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 545 | تاریخ انتشار : 27 آبان 1397 - 12:46 | 89 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :