اردبیل- یادداشت- حسن عظیم زاده: در سالی که گذشت با توجه به نامگذاری سال۹۹( جهش تولید) با هدایت استاندار اردبیل مهندس بهنامجو، کارهای بزرگی در زمینه های اقتصادی، عمرانی و در مسیر جهش تولید با استفاده از ظرفیت های داخلی و در راستای حمایت از تولید در کشور انجام شد.

یادداشت- شیوا بیان حسن عظیم زاده(مشاور استاندار اردبیل): در سالی که گذشت با توجه به نامگذاری سال۹۹( جهش تولید) با هدایت استاندار اردبیل مهندس بهنامجو، کارهای بزرگی در زمینه های اقتصادی، عمرانی و در مسیر جهش تولید با استفاده از ظرفیت های داخلی و در راستای حمایت از تولید در کشور انجام شد.

ایجاد کارخانه های جدید و راه اندازی کارخانه ها و تولیدی هایی که به هر دلیلی فعالیت نمی کردند و راکد بودند در شهرستان های مختلف استان، توسعه راه های چهار بانده، ایجاد شهرک های گلخانه ای، اجرای پروژه های پایاب مهم، اجرای پروژه های مهم گردشگری، شتاب بخشی به اجرای پروژه راه آهن و … نمونه هایی از این فعالیت ها بودند.

در این یک سال دیدارهای مهمی هم با وزرا و معاونان وزرا و نهاد ریاست جمهوری انجام گرفت و این دیدارها نیز ثمرات مهمی برای استان به ارمغان آورد.

ایجاد برانداز ریلی تازه کند پارس ( توافق باجمهوری آذربایجان بین وزیر اقتصاد ایران و معاون نخست وزیر آذربایجان ) و اخذ پروانه ۴۰۰ هکتاری منطقه ویژه اقتصادی نمین، جذب سرمایه گذار ها برای استان، استفاده از ظرفیت بانک ها در پرداخت تسهیلات به کارخانجات و تولیدی ها و اخذ بودجه های کلان در برخی حوزه ها به خصوص راه و آب حاصل این نشست ها، دیدار ها و سفرها در مرکز و استان بود.

در سال جدید نیز که از سوی مقام معظم رهبری به سال ” تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” مزین شده است، از همان ساعات اولیه اقدامات عملی برای تحقق و عملی کردن فرامین مقام معظم رهبری در استان شروع شد.

جلسه برنامه ریزی و تدوین برنامه ها بر اساس این نامگذاری با حضور استاندار، معاونان، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی تشکیل و دیدار مهمی نیز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این راستا انجام گرفت.

آغاز دیدارها با مسولان کشوری در تهران در دومین روز سال و رایزنی برای جذب اعتبارات، تسهیلات و بودجه های مورد نیاز که معمولا از موانع عمده فعالیت های اقتصادی و تولیدی در کشور است، نوید بخش اقدامات عملی در راستای تحقق نامگذاری سال ۱۴۰۰ است.

و البته راهنمایی ها، پشتیبانی ها و ارایه طریق آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، همکاری و همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و اتحاد و همدلی همه مسولان و مدیران دستگاهای اجرایی و نهاد های انقلابی عامل شدت بخشی فعالیت ها و ایجاد فضای کار و تلاش و امید در استان بوده و خواهد بود.

در پایان اعیاد شعبانیه و سال جدید را به همه‌ی هموطنان بخصوص مردم استان دارلارشاد اردبیل، خانواده‌های معظّم شهیدان،جانبازان وبه جهادگران عرصه‌ی سلامت که در این یکسال با جان و دل و عاشقانه تا پای جان در خدمت مردم بودند، تبریک عرض می کنم.

به امید روزهای خوب برای مردم ایران به خصوص استان اردبیل در سال جدید.

 

  پرینت
شناسه خبر : 2783 | تاریخ انتشار : 02 فروردین 1400 - 13:51 | 368 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : حسن عظیم زاده