پیرو مصاحبه‌ی جنابعالی در شبکه استانی سبلان و تحلیل موشکافانه از مسائل و مشکلات جاری استان، لازم دیدم مطالبی را که مصلحت نبود به صراحت بیان نمائید، جهت تنویر افکار عمومی ارائه نمایم:

برادر ارجمند،جناب آقای قاسمیان،معاونت محترم سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل

سلام علیکم؛
پیرو مصاحبه‌ی جنابعالی در شبکه استانی سبلان و تحلیل موشکافانه از مسائل و مشکلات جاری استان، لازم دیدم مطالبی را که مصلحت نبود به صراحت بیان نمائید، جهت تنویر افکار عمومی ارائه نمایم:

آنچه که کاملا روشن و مبرهن است، اختلاف و تفرقه در استان اردبیل عامل تمامی عقب‌ماندگی‌های تاریخیِ این دیارِ کهن است، با صراحت تمام باید بگویم که اختلاف افکنان در بین نیروهای انقلابی، عده ای معدود هستند که موجودیت، هویت و جایگاه خود را از تفرقه و جنگ زرگری می‌یابند و با فتنه‌ انگیزیِ سازمان یافته منافع خود و اطرافیانشان را تثبیت و تامین می‌نمایند.

هم اکنون عده‌ای در استان، خود را خودخوانده ی شاخصِ جریان انقلابی و ارزشی معرفی می‌کنند و با استفاده از حربه فشار و اختلافات قومیتی، بدنبال کسب جایگاهِ جریان سازی و لابیِ فشارِ مستمر به بدنه دولتی هستند تا از این رهیافت فرصتی مغتنم برای مانور سیاسیِ تمامیت خواه و سهم خواهی مداومِ خود در استان اردبیل، بوجود آورند.

 ما نیز همانند سایر مردمِ محروم و شریف استان اردبیل از عاملان وضع موجود در استان گله‌مند هستیم!؛ سوال اینجاست که آیا مسببان این وضعیت اسفبار در استان اردبیل محدود به زمان دولت روحانی است؟! یا تعدادی از مدیرانِ دولت به اصطلاح بهارِ احمدی نژاد که در سنوات گذشته در این استان مسئول و مدیر بوده اند، خود نیز بانیان وضع موجود هستند؟! آیا در آن زمان منافع کلان استان با برخی تنگ نظری ها و نگاههای قومیتی و شعارهای پوپولیستی به حاشیه رانده نشد؟! اگر منصفانه بنگریم پایه های نگاهِ انحصارگرایی و انحصار طلبی در استان اردبیل که دولتِ در خوابِ روحانی نیز ادامه دهنده و تشدید کننده این جریان شوم بود، در دولتِ آقایان به اصطلاح حامی عدالت و پیشرفت ریخته شد که امروز درخت کین و نفرتِ سیاسی تعدادی از فرزندان این کهن مرزو بوم ثمره اش عقب ماندگی استان نسبت به تمامی شاخصهای پیشرفت و توسعه شده است.

قرار نیست استان اردبیل با نگاههای سنتی و به دور از تحولات علمی روزِ دنیا مدیریت شود!، قرار نیست استان اردبیل توسط نگاههای قومیتیِ اختلاف افکن پیش رود!، قرار نیست با دست اندازیهای مکرر تعداد معدودی از اشخاص در صنایع بزرگ استان تعهد و تخصص به حاشیه رود و موجبات ناراحتی و تلخکامی جوانانِ دانشمند و نخبگان این استان شود!، قرار نیست به نام آرمانهای والای انقلاب اسلامی و با خرج کردن سخنان حضرت روح الله و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای اعتماد و پایه های ایمان مردم به بنیان های این شجره طیبه بلرزد و با عملکرد برخی مدعیانِ پُرمدعا بذر ناامیدی در استان اردبیل کاشته شود!، قرار نیست تک صدایی و قبیله گرایی در میان جریان نیروهای انقلاب اسلامی توسط لیدرهای این نگاهِ انحصارطلب به بهانه سهم خواهی های تشنج آفرین رخنه کند!

 قرار بود با سه ضلعی شومِ نفوذ_تحریف و تحریم مبارزه شود نه اینکه با نفوذِ در میانِ نیروهای مومن و خدوم استان و با تحریف واقعیتهای موجود قطار توسعه استان اردبیل را بخاطر منافع اقتصادی و ارتزاقِ خودتان تحریم کنید!

امروزه هستند مدعیانی که با رنگ و بوی شعارهای قومی و قبیله ای در شعله‌های اختلافات ساختگی می‌دمند و با استفاده از شعارهای پوپولیستی، همه‌ی خدماتِ انقلاب اسلامی به خطه غیور مغان را زایل و ضایع می کنند تا از این رهیافت خود را ناجی مردم نشان داده و در پس این عوام فریبی بدنبال خواسته ها و تمایلات خود باشند.سوال این است که این افراد از کدام جایگاه و به نمایندگی از چه گروهی بدنبال چنین اهدافی هستند؟! آیا از خود نمی پرسید که مانع پیشرفت سرزمین زر خیز و سلحشور مغان چه کسانی و چه دیدگاههایی است؟! آیا از مراجعت نخبگان و فرزندان غیور،صادق و دل پاک مغان به مرکز استان و ارائه شکوائیه از خودتان باخبر هستید؟!

 بدون شک تغییر مدیرانِ ناکارآمد و تن پرور، یکی از ارکان تحول در استان اردبیل خواهد بود اما تجربه و تاریخ ثابت کرده است که مدیرانِ اتوبوسی همیشه بدنبال منافع آن اتوبوس بوده اند نه مردمانی که چشم انتظارِ رونق و پیشرفت منطقه خود هستند!

 مردم از دولت انتظار شایسته گزینی و شایسته سالاری دارند و نه لیست سازی و لیست بازی!؛ جامعه فهیم و پویای استان اردبیل اجازه نخواهد داد فضای آرام استان که لازمه‌ی پیشرفت و توسعه است بخاطر سهم‌خواهی و تفکرات افراطی سیاسیونی که کارنامه شان در پیشگاه ملت است به تشنج کشیده شود. چرا که مردم همیشه سره را از ناسره تشخیص داده و با جریانِ خروشان خود باعث از بین رفتن نگاههای انحصار طلب و تمامیت خواه از هر طیف و جناحی خواهند شد.

بدین وسیله ضمن تاکید بر اظهارات معاون محترم سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار محترم اردبیل، مبنی بر شایسته گزینی و شایسته سالاری تا استقرار کامل دولت سیزدهم، این حقیر به عنوان فعال سیاسی و حزبی با حمایت از استاندار مردمی و جوان اردبیل، خواستار استقامت استاندار محترم و تیم همکار ایشان در برابر این انحصارطلبان و تمامیت خواهان هستم چرا که طبق وعده الهی:《 وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ: و هر کس تقوای الهی پیشه کند خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند او را از جائی که گمان ندارد روزی می‏دهد، و هر کس بر خداوند توکل کند کفایت امرش را می‏کند》،راه نجات این استان دوستی با پروردگار متعال،اعتماد به مردم پاکدل استان اردبیل،بکارگیری جوانان متعهد و متخصص و نهایتا توکل بر خداوند عزیز و رحمان است.

در آخر از درگاه ایزد منان برای استاندار جوان،مومن و خوش فکر استان اردبیل و تیم همراهشان آرزوی صحت،سلامتی و توفیق خدمت به مردم غیور استان و عمل به فرامین امامین امت را آرزومندم
و امیدوارم با بررسیهای دقیق و اخذ مشورت از معتمدین و دلسوزان استان در اسرع وقت مدیران کارآمد،متخصص و متعهد را جهت تصدی مدیریت دستگاههای اجرایی معرفی و نگرانی بحق دلسوزان به انقلاب و مردم را از بابت تلاش در جهت خدمت صادقانه و بی منت به این مرز و بوم محیا نمایند.

حبیب کوهی
رئیس جبهه پیشرفت،رفاه و عدالت استان اردبیل

  پرینت
شناسه خبر : 6807 | تاریخ انتشار : 12 اسفند 1400 - 21:01 | 193 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :