عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نصب و راه اندازی آسانسور در ساختمان های با 7 مترارتفاع و بیشتر در تمام مناطق این استان اجباری شده است.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، طاهر کیافر روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: طرحی لابی بین راه پله و آسانسور نیز برای پیش بینی حوادث آتش سوزی در ساختمان برای سازندگان ساختمان های بلند اجباری می باشد.
وی گفت: ممنوعیت استفاده از سنگ های ساختمانی برای نمای بیرونی ساختمان و جایگزینی سازه های سبک به جای سنگ های پرخطر در نمای ساختمان های با ارتفاع بیش از 7 متر پیشنهاد شده که پس از تصویب در صحن علنی مجلس این طرح نیز اجرایی خواهد شد.
او شهرداری ها را از جمله موانع اجرای قوانین مبحث 21 و مقررات ملی ساختمان و پدافند غیرعامل در این استان دانست و اظهار داشت: در حالی که تجربه کافی از حوادث تلخ کشور از جمله زلزله سال گذشته کرمانشاه در مقاوم سازی ساختمان ها در مقابل حوادث طبیعی کسب شده شهرداری ها همچنان بر خواسته خود در بحث رعایت تراکم ساختمان بدون توجه به ضرورت اجرای طرح های مربوط به مبحث 21 و مقررات ملی ساختمان از جمله نصب امکانات ذخیره آب در طبقه همکف ساختمان های بلند و یا جان پناه مقاومت می کنند.
وی با تاکید بر لزوم داشتن گواهی تایید استاندارد ساختمان برای اجرا در مناطق روستایی و شهری گفت: بکارگیری روش های پدافند غیرعامل در ساختمان های قدیمی و جدید برای حفظ جان ساکنان آنها ضرورت دارد.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 351 | تاریخ انتشار : 15 آبان 1397 - 11:38 | 121 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایرنا