شیوا بیان- فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: همزمان با تغییرات فصلی احتمال آغاز پیک جدید کرونا در شهرستان وجود دارد لذا باید نظارت‌ بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شود.

به گزارش شیوا بیان، ابراهیم امامی فرماندار و رئیس ستاد کرونایی شهرستان پارس‌آباد عنوان کرد: تغییرات فصلی و آمارهای رسیده از کشورهای همسایه مبنی بر مشاهده آنفولانزای فوق حاد پرندگان و احتمال بروز آنفولانزای فصلی و بیماری‌های ویروسی کرونا این ایام شرایط را حساس‌تر کرده است.

وی افزود: متاسفانه در روز‌های اخیر تعداد موارد بستری بخش کرونای بیمارستان شهدا سیر صعودی به خود گرفته و این مسئله بسیار نگران کننده است.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد استان اردبیل شرایط فصل کاری منطقه و جابجایی‌های نیروهای کارگری و تجارت  غیر بومی در شهرستان و کوچ عشایر و عدم رعایت شایسته پروتکل های بهداشتی در برخی از مراکز خدمات‌رسان همچون مرکز تعویض پلاک و داروخانه‌ها و مطب های پزشکی را نگران کننده دانست و بر تشدید نظارت ها و احیای غربالگری ها تاکید کرد.

امامی از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عزاداران در ماه محرم و صفر قدردانی کرد و گفت:  با پایان ماه صفر، برنامه‌ریزی مردم برای عروسی‌ها آغاز شده لذا چالش جدیدی پیش‌رو خواهد بود که باید آموزش و اطلاع رسانی های لازم برای پرهیز از تجمعات انجام شود.

وی مهار کرونا را نیازمند مشارکت عمومی دانست و بیان کرد: در صورت عدم رعایت و ورود به شرایط قرمز کرونایی در شهرستان، مجبور به اعمال محدودیت‌های قانونی شدیدتر شده و با خسارت‌های سنگین برای کسبه و بازاریان و فعالان اقتصادی و اجتماعی رو به رو خواهیم شد.

  پرینت
شناسه خبر : 1351 | تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 9:18 | 37 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :