رییس سازمان صمت استان اردبیل گفت: نظارت بر بازار شب یلدا در اردبیل تشدید می‌شود.

به گزارش شیوا بیان، رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه شعبه سیاراداره کل تعزیرات گشت‌های مشترک و ویژه‌ای را به کارگیری کردند تا بر نحوه عرضه مایحتاج مردم در شب یلدا نظارت دقیق و بیشتر انجام شود.

وی تصریح کرد: این اکیپ‌ها با بازدید از واحدهای صنفی فروشنده آجیل، میوه و شیرینی سعی می‌کنند تا قیمت‌ها را کنترل و از هرگونه تخلف لحظه‌ای و آنی جلوگیری کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: در اولین روز از این بازرسی‌ها برخی از تخلفات صنفی از جمله ، عدم درج قیمت ، گران‌فروشی مشاهده شد که با تطبیق فاکتورهای خرید و نرخ عرضه، تخلفات به اثبات رسیده و برای واحدهای صنفی متخلف برگ گزارش بازرسی تکمیل و برای رسیدگی به تعزیرات معرفی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونا و انتظار مسئولان کشوری و استانی با پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات و احتمال کاهش ساعات تردد در روزهای شنبه و یکشنبه از اهالی استان انتظار می‌رود مایحتاج و خریدهای خود را در روزهای باقی‌ مانده انجام دهند.

صادقی اضافه کرد: از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و شهرستانهای تابعه در خدمت مردم هستیم تا به شکایات و گزارشات آنها رسیدگی و با تخلفات به شدت برخورد کنیم.

وی با اشاره به انجام بازرسی در طول سال افزود: در هشت ماهه امسال تعداد بازرسی‌ها و گروه‌های نظارت بر بازار بیش از ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده و این امر به کنترل قیمت‌ها و همچنین روان‌سازی بازار در حوزه‌های مختلف کمک کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یادآورشد: عمده تخلفات ثبت شده در هشت ماهه سالجاری مربوط به گران‌فروشی، احتکار و عدم درج قیمت بوده که صنوف متخلف در مراحل مختلف برخورد قانونی صورت گرفته و احکامی نیز از طریق تعزیرات و سازمان‌های مربوطه برای آنها صادر شده است.

  پرینت
شناسه خبر : 2032 | تاریخ انتشار : 26 آذر 1399 - 12:38 | 29 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :