سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: در راستای نیازسنجی پروژه‌ها و ایجاد تعادل در مسایل عمرانی باید با جدیت تلاش و برای فعالیت‌های عمرانی نقشه راه ترسیم شود.

به گزارش  شیوابیان: از اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار کرد: باید اولویت‌های اصلی برای توسعه و رونق عمرانی مشخص و کمیته‌های تخصصی قبل از برگزاری شورای فنی برگزار شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه با وضعیت کم آبی در کشور، شهر اردبیل با ۶۰میلیون متر مکعب آب مواجه است افزود: منابع موجود جهت تامین آب مورد نیاز در منطقه شناسایی و با افق حداقل۲۵ ساله با استفاده از نظریه کارشناسان مطالعه شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری اردبیل تصریح کرد: لازم است برای احداث تصفیه خانه‌های محلی فاضلاب استان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت شود و نیز با اطلاع رسانی شفاف جهت تامین منابع آبی صنایع با بازچرخانی فاضلاب اقدام شود و همچنین مالکان صنایع می‌توانند با هزینه کمتر آب مورد نیاز خود را از این طریق تامین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در کارگروه‌ها ایجاد انحصار برای مصالح ساختمانی از دستور کار سازمان نظام مهندسی خارج شود و مصالح استاندارد در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

میرجعفریان افزود: مصالح ساختمانی باید با کیفیت عالی و استاندارد و با هزینه کمتر در اختیار سازندگان قرار گیرد و بین تولید کنندگان رقابت سالم ایجاد شود.

وی با تاکید بر ارزیابی کارخانه‌های آسفالت، ادامه داد: کارخانه‌های آسفالت، شن و ماسه و تولید بتن با نظارت بیشتر و طبق تایید اداره کل استاندارد بررسی شوند.

در این جلسه در رابطه با مسایل پیمانکاران، راه‌های اصلی و فرعی، آب و فاضلاب، شبکه‌های آبیاری پایاب‌ها، تامین آب شرب شهرستان‌ها، مصالح ساختمانی، نوسازی مدارس و پروژه‌های شهرداری بحث و بررسی و جهت تعیین تکلیف برخی پروژه‌ها برای جلسات آتی تاکید شد.

  پرینت
شناسه خبر : 3810 | تاریخ انتشار : 23 آبان 1400 - 10:51 | 234 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :