مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از نهایی شدن تفاهم نامه همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان و کاهش هزینه‌های مهندسی ساخت و ساز واحدهای تولیدی خبر داد.

به گزارش شیوابیان، محمد اهلی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای تسهیل صدور مجوز احداث ساختمان و تهیه نقشه های اجرایی ساخت و ساز واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی و به منظور تشویق سرمایه گذاری و تسریع در روند بهره برداری از واحدهای تولیدی، تفاهم نامه همکاری میان شرکت شهرک های صنعتی و سازمان نظام مهندسی ساختمان اجرایی و عملیاتی می شود.
وی با بیان اینکه تعرفه های عادی سازمان نظام مهندسی، موجب تحمیل هزینه های هنگفت و افزایش هزینه‌های ساخت و ساز واحدهای تولیدی می شد، تصریح کرد: برای حل این مشکل، پیگیری ها با سازمان نظام مهندسی ساختمان برای کاهش هزینه ها آغاز شد که خوشبختانه با همکاری این سازمان و با مساعدت دستگاه های ذیربط، تفاهم نامه کاهش هزینه‌های مهندسی واحدهای تولیدی منعقد و عملیاتی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، هزینه های مهندسی ساخت و ساز واحدهای تولیدی برحسب مساحت و متراژ زیربنا تا ۹۰ درصد تعرفه های معمول کاهش خواهد یافت تا شاهد ترغیب سرمایه گذاران برای اجرای طرح های تولیدی در شهرک های صنعتی باشیم.
وی در پایان اشاره ای هم به هزینه های صدور مجوز احداث ساختمان در شهرک های صنعتی کرد و افزود: هزینه های صدور مجوز احداث ساختمان در شهرک های صنعتی کاملا رایگان است که این موضوع زمینه ساز کاهش هزینه های ساخت و ساز واحدهای تولیدی شده است.

  پرینت
شناسه خبر : 9562 | تاریخ انتشار : 21 مهر 1401 - 12:28 | 26 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :