لیلا نظری گیلانده در چهاردهمین جایزه ادبی جلال آل احمد برگزیده شد.

به گزارش شیوابیان،روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ اختتامیه چهاردهمین جایزه ادبی جلال آل احمد هم‌زمان با سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن و با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.
در این مراسم برگزیدگان چهار بخش «رمان و داستان بلند»، «داستان کوتاه»، «مستندنگاری و نقد ادبی»، «بهترین ویراستاران» معرفی و نیز از برگزیدگان بخش «نگاه دیگر» به عنوان بخش ویژه تقدیر شدند که در این بین کتاب «حاج‌جلال» نوشته لیلا نظری گیلانده به عنوان یکی از برگزیدگان بخش ویژه معرفی شد.
این‌کتاب که در قطع رقمی و در ۳۱۲ صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده، خاطرات حاج جلال حاجی‌بابایی رزمنده همدانی را از سال‌های دفاع مقدس در بر می‌گیرد.
حاج‌جلال حاجی‌بابایی از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس است که دو فرزندش شهید شده‌اند و حاج‌ قاسم سلیمانی سال ۹۷ به دیدارش در منزل او رفت.
گفتنی است لیلا نظری گیلانده نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس استان اردبیل تاکنون کتاب‌های «سی کشتی، یک فرمانده»، «هنوز رفتنت را باور نمی‌کنم»، «طعم پیراشکی مادرم»، «حلالم کن عباس»، «تا اروند»، «لمس تماشا»، «پشت پنجره‌های انتظار»، «از حجله تا حرم» و … را نوشته است.

  پرینت
شناسه خبر : 6330 | تاریخ انتشار : 14 بهمن 1400 - 13:32 | 185 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :