به گزارش شیوابیان، محبوب حیدری اظهار داشت: تلاش‌ها برای افزایش نظارت بر واحدها با هدف ارتقای کیفیت ساخت و سازهای نهضت ملی مسکن در استان اردبیل بالاست و در این زمینه در حال حاضر به دنبال تامین زمین مورد نیاز در تمامی شهرستان‌های استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن هستیم که در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: بهره‌برداری از ۵۴۰ واحد مسکن تا پایان امسال در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته که به همین منظور ارتقای کیفیت ساخت و سازهای نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته و درصددیم با افزایش نظارت بر واحدها طول عمر واحدها را افزایش داده و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: زمین مورد نیاز برای احداث ۲۳ هزار واحد مسکن در استان اردبیل تامین شده اما با توجه به واریزی اندک متقاضیان باید اقدام به واریزی قسط اول شود تا بتوانیم مراحل اجرایی واحدها را سرعت بخشیم و به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

حیدری ادامه داد: ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر مربوط به اردبیل و مابقی در شهرستان‌هاست که تعداد افراد واحد شرایط نیز به ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی نیز در قالب نهضت ملی مسکن در استان آغاز شده که با ۵ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شاهد تکمیل آن خواهیم بود و برای احداث این واحدها ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

حیدری ادامه داد: احداث سالانه ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن در استان در دستور کار قرار گرفته و در مدت ۴ سال ۶۳ هزار واحد مسکن در استان احداث می‌شود.

انتهای پیام