بخشدار جعفرآباد مغان وضعیت کرونایی را «بسیار شکننده» توصیف کرد و نسبت به بازگشت رنگ‌بندی قرمز در صورت تداوم بی اعتنایی برخی از شهروندان و اصناف به پروتکل‌های بهداشتی هشدار دارد.

به گزارش شیوا بیان، صالح عبدی در رژه خودرویی هشدار که به دلیل مقابله با شیوع کرونا در جعفرآباد مغان برگزار شد، عنوان کرد: طی روزهای گذشته تنها در یک روز حدود ۵۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بستری شدند که نشانه خوبی نیست و ضرورت دارد تا همه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی دقت و وسواس داشته باشند.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی پذیرفته نیست عده ای با رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی جان خود و دیگران را به خطر بیندازند، افزود: انتظار این است که همکاری‌ها اکنون که بخش جعفرآباد در شرایط قرمز قرار دارد تداوم یابد تا بتوانیم رنگ بندی را به زرد و آبی برسانیم .

بخشدار جعفرآباد مغان بیان کرد: یکی از عوامل مهم شیوع کرونا در مناطق مختلف  برپایی دورهمی‌های خانوادگی است که بیشترین آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ را به خود اختصاص داده است.

بخشدارجعفراباد مغان یکی از اقدامات اثرگذار بر کنترل شیوع کرونا را اجرای طرح شهید سلیمانی دانست و گفت: این طرح در شناسایی بیماران مشکوک کرونایی و یا در معرض خطر نقش بسیار ارزشمندی داشت و لازم است همچنان با جدیت و تا عادی شدن شرایط ادامه یابد.

  پرینت
شناسه خبر : 2873 | تاریخ انتشار : 25 فروردین 1400 - 17:36 | 113 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :