مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور، بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش شیوابیان:مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل: همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی در مدارس اردبیل برگزار شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور، بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان اردبیل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، عزت اله ضربی ظهر ۸ آذر در مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس اردبیل با اعلام این خبر افزود: «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور و آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی» شعار امسال مانور سراسری زلزله در مدارس بود که برگزار گردید.
وی با بیان اینکه در این مانور دانش آموزش با مهارت های اصول پناهگیری و خروج اضطراری در زمان وقوع زلزله در شرایط پاندمی به صورت عملی آشنا شدند، تصریح کرد: قبل از مانور، آموزش های لازم در این زمینه به دانش آموزان داده شده بود.
این مسئول با اشاره به اهداف مانور زلزله در مدارس تشریح کرد: تبدیل مهارت های آموزشی به کاربردی هدف اصلی این مانور است تا برای دانش آموزان مسائل مربوط به زمان وقوع زلزله شبیه سازی شود.
ضربی با بیان اینکه دانش آموزان با موضوعاتی مانند پناهگیری و تخلیه اضطراری در مدارس آشنا می شوند، تشریح کرد: با آموزش به دانش آموزان می توان در زمان بحران خسارات ناشی از حوادث را کاهش داد، چرا که افراد آشنا به اصول امداد و نجات در زمان بحران سریع در دسترس هستند و می توانند حداقل به خود و خانواده هایشان امدادرسانی کنند.

 

  پرینت
شناسه خبر : 4199 | تاریخ انتشار : 08 آذر 1400 - 18:49 | 42 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :