اردبیل- در طول تاریخ هنر و هنرمند ایرانی همواره توانسته است در عرصه های بین المللی جولان داده و جایگاه ویژه ای داشته باشد چرا که هنر ایرانی - اسلامی در اندیشه های پرورش یافتگان دامان انقلاب اسلامی متجلی شده و در اوج قرار می گیرد.

یادداشت: در طول تاریخ هنر و هنرمند ایرانی همواره توانسته است در عرصه های بین المللی جولان داده و جایگاه ویژه ای داشته باشد چرا که هنر ایرانی – اسلامی در اندیشه های پرورش یافتگان دامان انقلاب اسلامی متجلی شده و در اوج قرار می گیرد.

رسول حاجی زاده یکی از همین قسم هنرمندانی است که بازهم توانسته است در عرصه های بین المللی و در رشته کاریکاتور خوش بدرخشد.

اثر این کاریکاتوریست اردبیلی با موضوع آزاد تندیس و مدال برنز مسابقه بین المللی کشور اسلاوی را از آن خود کرد ، در این فستیوال هزاران هنرمند بیش از ۶۰ کشور جهان با همدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت این هنرمند اردبیلی موفق شد برای ایران اسلامی در این رقابت مهم بین‌المللی افتخار آفرینی نماید و با این جایزه رسول حاجی زاده توانست ۸۶ امین جایزه ملی و بین المللی خود را کسب کند.

مدیر کاریکاتور مصر سمیرا سعید از رسول حاجی زاده کاریکاتوریست ایرانی به عنوان پروفسور یاد کرده و از مشارکت وی در جشنواره جهانی مصرقدردانی کرد.وی اخیرا جزو برترین های مسابقه بزرگ بین المللی کشور مقدونیه شده و ۸۵ امین دیپلم افتخاربین المللی خود را دریافت کرده بودند.

علاوه بر آن دیپلم افتخار پنج مسابقه بین المللی طنز و گرافیک کشورهای چین، کنیا ، کلمبیا ، اندونزی و اتریش نیز از جمله افتخاراتی است که وی در ماههای اخیردریافت کرده است.

حاجی زاده هنرمند منتخب سال پیامبر اکرم(ص) در سال ۱۳۸۵، جزو یکصد کاریکاتوریست یکصد سال اخیراست که دیپلم افتخار چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری کشور، دانشجوی نمونه کشوری، طراحی کاراکتر انیمیشن، تصویرسازی کتاب، دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف در کارنامه هنری وی به چشم می خورد.

رسول حاجی زاده در حقیقت با عنوان اولین مدرس و موسس انجمن کاریکاتور استان اردبیل توانسته است بالغ بر ۸۶ جایزه ملی و بین‌المللی از جشنواره‌های مختلف درسوریه، اوکراین، کرواسی و ده‌ها کشور از آن خود کرده وبرای میهن عزیزمان افتخار آفرینی کند.

راه یابی ۲ اثر به نمایشگاه و کاتالوگ مسابقه بین المللی رندون کلمبیا بعنوان یکی از معتبرترین مسابقات جهانی که هر ساله باحضور بزرگان کاریکاتور دنیا و بالغ بر ۷۰ کشور در این مسابقه و بیش از هزاران طراح برتر دنیا برگزار میشود یکی دیگر از افتخارات وی در هفته اخیر بوده است.
مدیربرتر روابط عمومی استان بمدت سه سال ، عضو بسیج فعال و مدیرکمیته فرهنگی هیات تکواندو استان و از پیشکسوتان این رشته که ۵ سال بعنوان مدیرروابط عمومی هیات تکواندو فعالیت می کند .

این هنرمند برجسته اردبیلی که دبیری جشنواره و داوری مسابقه بین المللی کاریکاتور انرژی صلح آمیز هسته ای در سالهای گذشته را بر عهده داشت عضو افتخاری انجمن کاریکاتوریستهای لهستان ( بعنوان کاریکاتوریست صلح طلب ) نیز هست.

وی همچنین جزو ۱۱ نفر منتخب مسابقه بین المللی Fano Funny ایتالیا با موضوع پاپ بود که توانست خوش بدرخشد.

عناوین اولین داور بین المللی کارتون و کاریکاتور در استان و عضو رسمی آسیفا، اولین مسئول فکو استان اردبیل، اولین مسئول خانه کاریکاتور استان اردبیل نشانگر این است که حاجی زاده همواره جزو پیش قراولان عرصه هنربوده است.

ایران اسلامی همواره به داشتن چنین هنرمندان نام آوری به خود بالیده است چرا که همواره تجلی گریک ایرانی انقلابی در عرصه های بین المللی بوده اند.

با این همه تعاریف و توصیفات از این استاد برجسته ، خوب است یادآور بشیم که آیا مسئولان محترم فرهنگی استان تقدیر شایسته ای از این هنرمند نامی استان بعمل اوردند ؟؟

  پرینت
شناسه خبر : 2049 | تاریخ انتشار : 26 آذر 1399 - 17:43 | 107 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : سلیم مهاجری