گروه استان‌ها - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: قانون تکلیف همه را مشخص کرده و هیچ عذر و بهانه‌ای دراین زمینه قابل قبول نیست که به همین منظور انتظار می‌رود طبق قانون و مقررا عمل شود و در این زمینه هیچ قصوری نباشد.

 به گزارش شیوابیان،جلال آفاقی ظهر امروز در دیدار دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل با تاکید بر رعایت دقیق قانون در اقدامات و اعمال نظارت‌های کارآمد و موثر در راستای اجرای دقیق قوانین و مقررات، به لزوم تعیین تکلیف سریع کالاهای مکشوفه قاچاق به ویژه کالاهای فاسد شدنی اشاره کرده.

وی افزود: قانون تکلیف همه را مشخص کرده و هیچ عذر و بهانه‌ای دراین زمینه قابل قبول نیست که به همین منظور انتظار می‌رود طبق قانون و مقررا عمل شود و در این زمینه هیچ قصوری نباشد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یافته و مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداریم که این مسئله به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

آفاقی تصریح کرد: برنامه‌ریزی در راستای تحقق اهداف مورد نظر امری لازم و ضروری است که انتظار می‌رود مشارکت‌های همه‌جانبه‌ای در این راستا مبنای کار باشد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود جامه عمل پوشانده و مشکلات و موانع موجود به خصوص در حوزه آسیب‌های اجتماعی و قاچاق را مطرح کنند.

در ادامه این دیدار محمدعلی مجتهدی‌نیا دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های مقامات قضایی استان در امر مبارزه با قاچاق و ابراز خرسندی از احکام قاطع قضات اردبیل در خصوص کالاهای ممنوعه، گزارشی از اقدامات کمیسیون در حوزه کاری مربوطه ارائه داد.

وی با اشاره به جایگاه استان اردبیل به عنوان قطب مطرح کشاورزی،  قاچاق نهاده های دامی را از مهمترین موضوعات مطرح در اردبیل دانسته، از دغدغه موجود برای بازگرداندن سریع اینگونه کشفیات به چرخه مصرف داخل خود استان خبر داد.

  پرینت
شناسه خبر : 6035 | تاریخ انتشار : 04 بهمن 1400 - 16:52 | 235 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :