اردبیل- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از واگذاری‌ پهنای باند رایگان به 42 سامانه آموزش الکترونیکی خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از واگذاری‌ پهنای باند رایگان به ۴۲ سامانه آموزش الکترونیکی خبر داد و گفت: زیرساخت های ارتباطی برای آموزش مجازی در ۴۲ مرکز آموزشی استان به صورت رایگان فراهم شده و هیچ هزینه ای جهت تامین پهنای باند و ترافیک سامانه و همچنین اتصال و تبادل محتوا دریافت نمی شود.

وی افزود: به دلیل استفاده برخی از دانشجویان از وی‌پی‌ان هنگام اتصال به سامانه آموزش الکترونیکی و اتصال دانشجو به سرور خارج از کشور، برخی از دانشجویان از دریافت خدمات رایگان محروم شده و چنین برداشت می شود که استفاده رایگان از سامانه های الکترونیکی به صورت کامل فراهم نیست.

بهروز رزمی با بیان مزایای آموزش مجازی در دوران کرونا، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب مسئولیت اجتماعی خود توانست با ارائه بسته های اینترنتی هدیه، اتصال مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات و رایگان سازی سامانه های آموزشی نقش مهمی در مقابله با ویروس کرونا ایفا کند که بر این اساس، فهرست سامانه‌های آموزشی اعلام شده برای اعمال تعرفه رایگان، از طریق آدرس https://ict.gov.ir/fa/unitraffic در دسترس است.

خبرنگار: احد بهکش

  پرینت
شناسه خبر : 1917 | تاریخ انتشار : 19 آذر 1399 - 20:01 | 272 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :