اردبیل- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در 9 ماهه سال جاری تعداد 147 قرارداد با سرمایه گذاران در سطح استان منعقد شده که منجر به واگذاری بیش از 51 هکتار زمین صنعتی به سرمایه‌گذاران شده است.

به‌گزارش شیوا بیان، محمد اهلی عنوان کرد: با وجود اینکه در سال گذشته، بیشترین واگذاری‌ها در شهرک‌های صنعتی استان اتفاق افتاد، لیکن این آمار در سال جدید رشد مناسبی داشته به طوری که سال گذشته ۱۰۰ قرارداد واگذاری انجام شده بود و در سال جاری ۱۴۷ قرارداد از اول سال تاکنون منعقد شده است.

وی این میزان واگذاری ها را بیش از ۵۱ هکتار زمین صنعتی برشمرد و افزود: از نظر واگذاری مساحت زمین نیز به یک رکورد بی‌سابقه دست یافته‌ایم که در طول دوران تاسیس شهرک‌های صنعتی استان بی‌سابقه بوده است به نحوی که در سالیان گذشته و در بهترین حالت ممکن، بیش از ۳۴ هکتار واگذاری زمین صنعتی نداشته‌ایم که آن هم در سال گذشته محقق شده بود.

اهلی افزود: از ابتدای تاسیس شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل تاکنون، بیش از یک هزار و ۴۰۰ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه گذاران منعقد شده که در این بین شهرک صنعتی اردبیل(۲) با بیش از ۶۰۰ قرارداد، بیشترین سهم را در واگذاری ها به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل این افزایش واگذاری‌ها را نشانگر افزایش میل به سرمایه‌گذاری‌ها در شهرک های صنعتی استان دانست که نوید بخش شکوفایی صنعت و افزایش اشتغال استان خواهد بود.

وی ادامه داد: تلاش می شود تا با تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی، میزان سرمایه گذاری ها در استان افزایش یابد هرچند ممکن است کاستی هایی نیز در این راه وجود داشته باشد.

  پرینت
شناسه خبر : 2511 | تاریخ انتشار : 27 دی 1399 - 21:58 | 211 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :