اردبیل-مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی آسمان ابری و مه آلود توام با هوای سرد تا پایان هفته در اردبیل ادامه دارد.

به گزارش شیوابیان، سیاوش محمدی در رابطه با آخرین وضعیت هواشناسی استان اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان ابری و مه آلود توأم با هوای سرد تا پایان هفته در اردبیل ادامه دارد که طبق پیش‌بینی‌ها شدت بارش‌ها از فردا روند افزایشی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از امروز با کاهش شدت ناپایداری‌ها، بارش خفیف در نوار شرقی و مناطق کوهستانی دور از انتظار نخواهد بود، گفت: از عصر شنبه با تقویت ناپایداری‌های جوی، ضمن کاهش محسوس دمای هوا در مناطقی از استان بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی اردبیل بیان کرد: با توجه به تداوم هوای سرد، هفته آینده با کمینه دمای چند درجه سلسیوس زیر صفر بارش روزهای یکشنبه و دوشنبه در مناطق مرکزی و جنوبی استان غالباً به صورت برف خواهد بود.

محمدی ادامه داد: لذا به هم استانی‌ها توصیه می‌شود هشدار هواشناسی سطح زرد شماره ۲۶ استان را مورد توجه قرار دهند و تا اطلاع ثانوی از صعود به ارتفاعات تا پایان فعالیت سامانه مذبور در منطقه خودداری کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 10147 | تاریخ انتشار : 11 آذر 1401 - 20:07 | 54 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :