رئیس اتاق اصناف اردبیل گفت: متاسفانه تاکنون هیچ‌یک از وعده‌های حمایتی داده شده به اصناف در خصوص تعطیلی‌های کرونایی عملی نشده است.

به گزارش شیوابیان،جلسه‌ای با حضور فرماندار اردبیل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رئیس اتاق اصناف اردبیل و روسای اتحادیه های صنفی در محل اتاق اصناف اردبیل برگزار شد.

مسعود ناصری راد در این جلسه با قدردانی از زحمات اصناف و بازاریان در دوران اوج کرونا، از فعالیت ۲۵ هزار واحد صنفی در اردبیل خبر داد و گفت: این میزان واحد صنفی در قالب ۴۷ اتحادیه و تشکل در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ تجلیلی در خصوص همکاری در تعطیلی‌های کرونایی از اصناف انجام نشده، افزود: هیچ‌یک از وعده های داده شده به اصناف در خصوص حمایت و یا جلوگیری از برگشت خوردن چک بازاریان در ایام کرونا عملی نشده است.

رئیس اتاق اصناف اردبیل ضرورت همراهی دولت با اصناف را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه ۱۸ ارگان بر اصناف نظارت دارند که این موضوع موجب رنجیده خاطر شدن اصناف شده و خواستاریم نظارت ها بصورت منسجم و اکیپ های واحد انجام شود تا به صورت سلیقه ای با اصناف برخورد نشود.

ناصری راد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: لازم است در خصوص اجرای ماده ۱۳ مبنی بر نظارت های بهداشتی و صدور پروانه بهداشت برای اصناف اصلاحاتی انجام شود تا به دلیل بوروکراسی های زائد اداری بسیاری از جوانان که به کسب و کار آزاد روی آورده اند از فعالیت خود دلسرد نشوند.

 

  پرینت
شناسه خبر : 5547 | تاریخ انتشار : 22 دی 1400 - 22:54 | 213 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :