نتیجه‌ی یک بازدید!در سفر اخیر حامد عاملی به گرمی، مجموعه‌ی آنقوتلار در مساحتی به عرصه ۱۰ هکتار و با بیش از ۵۰ هزار متر مربع گلخانه احیا شده و به چرخه‌ی تولید برگشت. این بازآفرینی، یکی از نتایج بازدیدهای دور اول سفر استاندار اردبیل به شهرستان‌ها تلقی می‌شود

یادداشت-شیوابیان، مسلم نوروززاده در یادداشت زیر به روایت این احیای اقتصادی پرداخته است

کمتر مسافر و راننده ای را می توان سراغ داشت که در طول سالهای اخیر از جاده گرمی به بیله سوار عبور کرده و منظره آزار دهنده و شبیه به ویرانه گلخانه_آنقوتلار را ندیده باشد. تصاویری که شاید برای رهگذران بی تفاوت، تکراری باشد اما برای یک جوان تحصیلکرده و جویای کار و یا یک سرمایه گذار بخش خصوصی و هر فرد دلسوز به حال و روز استان، آزار دهنده و ناگوار نباشد.

اکنون و پس از ماهها تلاش و دوندگی، این مجموعه راکد، به ریل تولید بازگشته و احیا شده است. در اهمیت موضوع همین بس که این مجتمع بیش از دو_دهه از زمان بهره برداری تاکنون، بارها و بارها از چرخه تولید خارج و هر بار با وعده مسئولان وقت برای از سرگیری فعالیت هایش و قول اختصاص اعتبار و معرفی سرمایه گذار جدید مواجه شده بود که هیچیک از آن وعده های توخالی تا چند ماه قبل، جامه عمل نپوشیده و به سرانجامی نرسیده بود.

مجموعه فوق در ۱۰ کیلومتری جاده گرمی به اردبیل و در جنوب روستای آنقوتلار واقع شده که کل مساحت عرصه ۱۰ هکتار بوده و بیش از ۵۰ هزار متر مربع گلخانه را شامل می شود. زمان افتتاح این مجتمع با سرمایه گذاری ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی و با وعده اشتغال ۷۲ نفر، به سال ۱۳۹۱ و در زمان استانداری سید_حسین_صابری برمیگردد که با سو مدیریت و فرصت سوزی های صورت گرفته در طی دو دهه گذشته و با بی تفاوتی مسئولان وقت، در شرف نابودی بود که با استقرار یک شرکت دانش_بنیان فعال در این حوزه، احیا و به چرخه تولید بازگشته است.

عزم استاندار_اردبیل در شناسایی واحدهای تولیدی راکد، بدهکار و در شرف ورشکستگی و تعیین تکلیف و احیای آنها، قطعا نقطه_قوت دولت محلی در جهت شتاب بخشیدن به توسعه و رونق کسب و کارها را سبب خواهد شد. تاکید استاندار به رفع موانع و گذر از وقفه ها و اختلال های گذشته این واحد در جریان بازدید از آغاز به فعالیت دوباره مجتمع گلخانه ای گرمی، نشان می دهد وی در شناسایی مشکلات موجود و رفع آنها جدی بوده و بخشی از دورنمای_توسعه_استان را در اتمام پروژه های نیمه تمام و احیای واحدهای راکد و رو به زوال جستجو می کند.

  پرینت
شناسه خبر : 9887 | تاریخ انتشار : 25 آبان 1401 - 7:50 | 80 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :