اردبیل- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مهارت‌آموزان رشته‌های فنی نوین در اردبیل انجام می‌شود.

به گزارش شیوابیان، رحیم یونسی، اظهار کرد: در دوره‌های مختلف برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای آغاز شده و در سه ماه پایانی سال نیز همچنان در ۲۵ مرکز مهارت‌آموزی استان در نوبت صبح و عصر در خدمت نوجوانان، جوانان و گروه‌های سنی مختلف هستیم.

وی تنوع رشته‌های مهارتی نوین را برای آموزش یادآور شد و تصریح کرد: بیشترین استقبال از رشته‌هایی همچون تعمیر و نگهداری آسانسور، پکیج، تلفن همراه و تعمیر خودرو را شاهد بودیم که علاقه‌مندان در این دوره‌ها بیش از ۳۶۰ ساعت دوره را سپری می‌کنند تا بعد از سه ماه مهارت‌آموزی وارد بازار کار شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ضرورت تغییر نگرش در رشته‌های دانشگاهی و رویکرد مهارت‌آموزی را در وزارت علوم یادآور شد گفت: به جای رشته‌های نظری و تئوری بهتر است رشته‌های مهارتی در دستور کار مراکز علمی و دانشگاهی قرار گیرد تا فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها به سرعت جذب بازار کار شوند.

یونسی افزود: برای سربازان که اقدام به مهارت‌آموزی در مراکز فنی و حرفه‌ای می‌کنند، به محض دریافت مدرک مهارتی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود که برای سایر گروه‌های فراگیر نیز ارائه این تسهیلات با همراهی بانک‌ها انجام می‌شود.

وی فلسفه دانشگاه‌ها را انتقال مفاهیم عملی و کاربردی برای توانمندسازی نیروی انسانی با هدف ورود به بازار کار عنوان کرد و ادامه داد: سعی ما بر این است تا با همکاری دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه محقق اردبیلی دانشجویان را به مراکز مجهز کارگاهی فنی و حرفه‌ای راهنمایی کنیم تا از این ظرفیت استفاده کنند.

یونسی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر ماه ۱۲۰ ساعت امکان ارائه آموزشی به مهارت‌آموزان وجود دارد و قطعاً در نوبت صبح و عصر علاقه‌مندان می‌توانند از این آموزش‌ها استفاده کنند.

وی استفاده از ظرفیت مربیان را به شکل برون‌سپاری در برگزاری دوره‌های آموزشی سازمان‌ها و نهادها یادآور شد و اضافه کرد: اخیراً با چندین شرکت به ویژه مخابرات عقد قرارداد کردیم تا ارائه خدمات آموزشی و مهارتی را برای فراگیران در این مجموعه شاهد باشیم.

یونسی بیان کرد: افراد فارغ‌التحصیل از این دوره‌های مهارتی در کنار دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، می‌توانند از پوشش بیمه‌ای نیز استفاده کرده و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به سایت سازمان فنی و حرفه‌ای می‌توانند ثبت‌نام کنند تا در رشته‌های متنوع به محض جمع‌بندی اطلاعات افراد ثبت‌نام شده، برگزاری دوره‌ها انجام شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای به امکانات، دستگاه‌ها و تجهیزات نوین خبر داد و تصریح کرد: با خرید به موقع مواد مصرفی نیز سعی می‌کنیم تا در خدمت افراد مهارت‌آموز و یادگیرنده باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 10403 | تاریخ انتشار : 24 آذر 1401 - 20:40 | 47 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :