کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید بر اینکه مهندسان باید جلوی کارهای نمایشی را در اردبیل بگیرند افزود: در حوزه آسفالت معابر و سنگ فرش معابر و احداث پیاده راه‌ها، نیازمند نظارت مستقیم مهندسان هستیم

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، دکتر مینا نهامین در جلسه دیدار با جمع کثیری از مهندسین اردبیل که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، با انتقاد از وضعیت موجود شهر، عنوان کرد: محرومیت ها را دیدم و به صحنه آمدم و در جهت دفاع از حق محلات محروم لحظه ای آرام نخواهم نشست.

وی گفت: با توجه به اینکه همسرم نیز جزو جامعه مهندسان است از نزدیک در جریان مشکلات عدیده این قشر هستم و تا جایی که توان دارم در جهت توجه به ایده ها و نظرات آنان جهت دست یافتن به شهری زیبا و مدرن پیش خواهم رفت.

کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل با انتقاد از بی توجهی به مشکلات پیمانکاران در اردبیل تصریح کرد: معوقات دریافتی پیمانکاران و مشکلات بیمه ای آنان باعث می شود تا روند اجرایی پروژه های شهری با مشکل مواجه شود؛ از عوامل مهم مشکلات شهرداری در امور مالی، نداشتن درآمد پایدار است که تاکنون متاسفانه فکری اساسی برای این مساله اندیشیده نشده است.

دکتر مینا نهامین با تاکید بر اینکه مهندسان باید جلوی کارهای نمایشی را در اردبیل بگیرند افزود: در حوزه آسفالت معابر و سنگ فرش معابر و احداث پیاده راه‌ها، نیازمند نظارت مستقیم مهندسان هستیم چرا که در این امور احساس می شود به صورت نمایشی کار شده و از ایده های مهندسی خلاق بهره ای گرفته نشده است.

وی افزود: هر کسی فقط یکبار از محلات مختلف اردبیل گذر کند تبعیض را به وضوح خواهد دید؛ کم کاری های موجود در شهر حاصل بی تفاوتی مدیران شهری به مناطق محروم و خصوصا محلات سیزده گانه است که بویی از خدمات شهری نبرده اند.

کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: تخصص من امور بهداشت و سلامت است اما در مورد مسائل عمرانی با کارشناسان زبده تعامل دارم و در صورت راهیابی به شورای شهر نیز این تعامل در جهت آبادانی شهر بیش از پیش خواهد بود.

دکتر مینا نهامین با اشاره به اینکه جامعه مهندسین در مدیریت شهری مورد غفلت واقع شده اند، افزود: مهندسان هر جامعه جزو نخبگان آن منطقه هستند و باید در جهت ایجاد شهری زیبا و توسعه متوازن از نظرات و انتقادات این قشر دلسوز و فهیم بهره مند شویم.

دکتر نهامین ادامه داد: بسیاری از مهندسان در بدنه شهرداری امنیت شغلی ندارند و به صورت فصلی فعالیت میکنند که این مساله به نوبه خود بزرگ ترین آسیب در پیشبرد امور عمرانی است.

وی افزود: شهرداری باید به جامعه مهندسان توجه بسیاری داشته باشد و از ظرفیت آنان و پتانسیل بالای این قشر بهره مند شود.

دکتر نهامین ایجاد ساخت و ساز استاندارد با جلوه ای آرامبخش و متناسب با فرهنگ اردبیل را جزو توانمندی های مهندسان قلمداد کرد و گفت: هر اندازه از مهندسین غفلت کنیم به همان میزان شهری نامنظم، نا امن و نتیجتا شهروندانی افسرده، ترافیک سر سام آور و شهر دافع توریست و گردشگر خواهیم داشت.

 

  پرینت
شناسه خبر : 3115 | تاریخ انتشار : 06 خرداد 1400 - 9:23 | 62 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : رشید عبدالحسینی