مشاور زنان و خانواده وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجراي دقيق بيمه قاليبافان كه در سال‌هاي اخير مورد غفلت قرار گرفته، تلاش مي‌كنيم تا از فعالان اين عرصه به ويژه زنان كارآفرين پشتيباني و حمايت‌هاي همه‌جانبه را انجام دهيم.

به گزارش شیوابیان،مشاور زنان و خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای دقیق بیمه قالیبافان که در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته، تلاش می‌کنیم تا از فعالان این عرصه به ویژه زنان کارآفرین پشتیبانی و حمایت‌های همه‌جانبه را انجام دهیم.
حسینی در جریان بازدید از کارگاه‌های تولید فرش و قالی در محلات اردبیل اظهار کرد: ظرفیت استان اردبیل در تولید فرش مناسب و مطلوب است و بخش عظیمی از زنان در این حرفه مشغول فعالیت بوده و به تقویت چرخه هنر صنعت فرش کمک می‌کنند.
وی تصریح کرد: ما در کنار توسعه و حمایت از تولید فرش در انواع مختلف سعی می‌کنیم تا مصوبه مجلس در مورد بیمه قالیبافان به درستی اجرایی شده و صاحبان این حرف از مزایای بیمه استفاده کنند.
مشاور زنان و خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کارگروه رفع موانع تولید و پشتیبانی از زنان کارآفرین مصوبات خوبی را در این حوزه انجام دادیم و سعی و تلاشمان بر این است تا در کنار اجرای قانون بیمه قالیبافان فعالان این عرصه را از تسهیلات کم بهره بهره‌مند کنیم.
حسینی ضرورت تقویت و حمایت از زنجیره تولید در بخش قالی و صنایع دستی را نیز یادآور شد و افزود: در تأمین مواد اولیه تولید قالی از طریق تعاونی‌های استان‌ها اقدامات خوبی‌ آغاز شده که انتظار می‌رود این فرآیند بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در استان‌های مرزی علاوه بر تولید و عرضه این محصول به بازار، برای صادرات این محصولات نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود تلاش می‌کند تا این مسیر را بیشتر هموار کند.
مشاور زنان و خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در دولت سیزدهم تولیدکنندگان فرش به ویژه بانوان شاغل در این حوزه در قالب کارگاه‌های بزرگ و کوچک مورد حمایت قرار می‌گیرند و تلاشمان بر این است تا از مزایای بیمه، تسهیلات بانکی و تأمین مواد اولیه در جهت حل مشکلات استفاده کنیم.

  پرینت
شناسه خبر : 4597 | تاریخ انتشار : 23 آذر 1400 - 23:46 | 19 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :