نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از پیشرفت 89 درصدی پل قدس و بهره برداری از عرشه اصلی پل تا 10 مهرماه خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، میرمحمد سید هاشمی نائب رئیس شورای شهر اردبیل در چهارمین جلسه علنی شورای ششم در خصوص آخرین وضعیت پل قدس اردبیل عنوان کرد: با توجه به اینکه پیمانکار مکلف شده تا ۱۰ مهرماه مسیر اصلی پل را تحویل دهد بر آن شدیم تا با تدوین زمان‌بندی دقیق پیشرفت پل به صورت مداوم مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی دستور پذیر نیستند، افزود: نباید پروژه های عمرانی را محدود به زمان کرد و این یک روش غیر معقول است که برای پروژه‌ای زمان پایان اعلام شود چرا که در این صورت احتمال دارد کیفیت فدای کمیت شود و در نهایت به دلیل کیفیت پایین کار، عموم مردم متضرر شوند؛ کیفیت باید مقدم بر کمیت باشد.

نایب رئیس شورای شهر اردبیل از پیشرفت ۸۹ درصدی مسیر اصلی پل قدس خبر داد و گفت: در هفته گذشته حدود ۱۰۰ نفر در این پروژه مشغول به فعالیت بوده اند و از کمترین اتلاف وقت در این خصوص جلوگیری شده است.

سید هاشمی ادامه داد: عرشه اصلی این پل ۶۶۵ متر است که تاکنون عملیات عمرانی ۴۵۰ متر به صورت کامل به اتمام رسیده و مابقی نیز آرماتور بندی شده و در روزهای آتی تکمیل خواهد شد که خوشبختانه از برنامه زمان بندی تعیین شده نیز پیشرفت بیشتری را شاهد هستیم.

وی به آغاز فصل سرما و پدید آمدن مشکلات عبور و مرور برای خودروها اشاره کرد و گفت: باید مشکل سرخوردگی در هنگام بارش برف، از طریق گرمایش از کف برای این پروژه بررسی و برآورد هزینه شود تا نسبت به تعبیه این سیستم در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

نایب رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: لازم است عملیات رنگ کاری، نورپردازی و سایر ملزومات این پل نیز در سریع ترین زمان مرود بررسی قرار گیرد تا مشکلی در بهره برداری از پل قدس در موعد مقرر به وجود نیاید.

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 3541 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1400 - 13:14 | 220 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا