به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، حمید لطف‌اللهیان امروز در جریان بازدید از پروژه های عمرانی تصریح کرد: یکی از عناصر باارزش تاریخی و فرهنگی کشور خاندان صفویه و بنای بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی بوده که به عنوان اثر جهانی نیز ثبت شده است، به همین دلیل تمامی اقداماتی که در خصوص معرفی این بقعه انجام می‌شود به برخورداری از نگاهی در طراز جهانی نیاز خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه با انجام مطالعات مورد نظر شایسته نبود که بقعه و مکان تاریخی به این عظمت تنها مقبره و موزه ساده‌ای باشد؛ افزود: به دلیل مسافرت متعدد گردشگران داخلی و خارجی به بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی و در ادامه آشنایی با پیشینیه و فرهنگی غنی اردبیلی‌ها لازم بود که این مجموعه به مکانی فاخر تبدیل شود.

شهردار اردبیل ادامه داد: با برگزاری جلسات و پژوهش‌های متعدد، در بخش‌های ترافیکی، تاریخی و فرهنگی به این نتیجه رسیدیم تا محور مربوط به پیاده‌راه تبدیل شود و تداوم چنین فعالیت‌های عمرانی در معرفی بقعه شیخ‌صفی به  جهانیان گامی ارزشمند تلقی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سالیان گذشته در ساماندهی مجموعه بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی طرح‌های مختلفی از سوی شهرداری اردبیل در نظر گرفته شده بود که از آن جمله می‌توان به ساماندهی پیاده‌راه پشت بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی موسوم به شهیدگاه اشاره کرد.

لطف‌اللهیان افزود: در محور اصلی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی از مسیر میدان عالی‌قاپو به سمت چهارراه امام، المان‌ها و علایمی که پیشینیه بقعه شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی است، نصب خواهد شد و خوشبختانه شرایط آب و هوایی نیز فعلا اجازه پیگیری کارهای عمرانی در استان را داده است.