اردبیل- رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و نیز لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.

به گزارش شیوا بیان، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل سومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به تشریح اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و خاطر نشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و نیز لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ترک فعل مدیران ادارات و دستگاه ها خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان همواره در کنار مدیران و مسئولان قانونمدار و متعهد بوده و ضمن اینکه از اقدامات قانونی آنان در امر مبارزه با فساد در حوزه های مختلف حمایت می کند با هرگونه موارد فساد و تخلف به ویژه در حوزه اقتصادی و ادارای به شدت برخورد می کند.

رییس کل دادگستری استان از مسئولان و مدیران خواست تا با استفاده از ظرفیت های موجود، نظارت های مستمر و مداومی بر عملکرد زیر مجموعه های خود داشته باشند تا از وقوع هرگونه خطا و فساد قبل از وقوع آن پیشگیری نمایند.

عتباتی در بخش دیگر سخنان خود به ۱۰ جرم اول استان استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از این جرائم به دلایل نداشتن مهارتهای ارتباطی و گفتاری به وقوع می پیوندد لذا یکی از رسالتهای مهم و خطیر دستگاه ها نهادهای فرهنگی، آموزش این مهارتها به مردم و فرهنگ سازی آن در جامعه با استفاده از ظرفیت های رسانه ها و ائمه جمعه و جماعت است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و تهدیدهای فضای مجازی، استفاده و مدیریت مطلوب از آن را یکی از ضروری ترین نیاز چامعه امروزی عنوان کرد که باید دستگاه های متولی برای بهرمندی از این ظرفیت برنامه ریزی های جامع و مدونی داشته باشند.

  پرینت
شناسه خبر : 2665 | تاریخ انتشار : 04 اسفند 1399 - 16:35 | 231 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :