شیوا بیان- معاون سیاسی و امنیتی فرماندار مشگین‌‎شهر گفت: اجرای دوره‌های آموزش خانواده محور در محلات و دانشگاه‌ها و ادارات با هدف پیشگیری از طلاق و تداوم زندگی جوانان ضروری است.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، ولی قاسمی ظهر یک‌شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد: ادارات و دستگاه‌های متولی همچون بهزیستی، بهداشت و درمان، آموزش‌و‌پرورش و تبلیغات اسلامی باید تمهیدات لازم را برای افزایش آموزش‌های پیش از ازدواج با هدف پیشگیری از آمار رو به رشد پدیده نامبارک طلاق در جامعه اجرا و نهادینه کنند.

وی با اشاره به آمار نگران کننده طلاق درجامعه خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی در شرایط کنونی به سبب تأثیر برخی از مؤلفه‌ها و گسترش شبکه‌های اجتماعی یک امر بدیهی است که باید از سوی نهادهای مرتبط مورد توجه قرار گیرد تا مسائل ارزشی و دینی مورد غفلت قرار نگیرد.

معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مشگین شهر ادامه داد: لازم است آموزه‌های دینی و اخلاقی در قالب فضای مجازی نیز وارد شود و این سنگر مهم فراموش نشود و خانواده ها آسیب نبینند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با دعوت از صاحبنظران و افراد صاحب نفوذ و گروه‌های مرجع برای مشارکت در امر ترویج ازدواج آسان در جامعه بیان کرد: اجرای دوره‌های آموزش خانواده محور در محلات و دانشگاها و حتی ادارات با هدف پیشگیری از طلاق و تداوم زندگی  جوانان و آشنایی با انواع شگردهای اغوا کننده مهم می باشد.

خبرنگار: محمد غیور

  پرینت
شناسه خبر : 1149 | تاریخ انتشار : 13 مهر 1399 - 14:52 | 215 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :