سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هدف از برگزاری کنگره ملی سیمای سلامت خانواده را کاهش مشکلات و تهدیدهای موجود در جامعه عنوان و بر توجه خانواده‌ها به آسیب‌های فضای مجازی تاکید کرد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر حبیب زاده در افتتاحیه اولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده که در سالن ولایت دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، جایگاه خانواده را در جامعه حائز اهمیت بالا بر شمرد و عنوان کرد: پایداری به خانواده و فرزندآوری و افزایش مهر و محبت  بین خانواده بستری را فراهم می‌کند که کودکان در آن رشد و تعالی پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شخصیت انسان تا 5 سالگی شکل می‌گیرد، بیان کرد: خانواده ها باید بر تربیت فرزندان خود مخصوصا در دوران کودکی و تا سن 5 سالگی توجه ویژه ای داشته باشند و هر فعالیتی که جهت تحکیم خانواده انجام می دهند را یک سرمایه گذاری بدانند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: بسیاری از مسائل خانواده نظیر کاهش ازدواج در جامعه و کاهش فرزندآوری در حیطه مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی نیست و یک مسئله کشوری است که باید با توجه خاص مسئولان به رشد اقتصادی و جهش تولید موانع و مشکلات را از سر راه جوانان بکاهند تا شاهد رشد ازدواج و فرزندآوری و تحکیم خانواده ها در جامعه باشیم.

دکتر حبیب زاده در بیان هدف از برگزاری این کنگره عنوان کرد: با توجه به اینکه امروزه مشکلات و تهدیدهایی خانواده ها را در جامعه مورد هدف قرار داده لذا این کنگره در جهت رفع این تهدیدها با شکل گیری کمیته های مختلف و متخصص برگزار می شود تا گامی موثر در جهت تحکیم بنیان خانواده ها برداشته شود و گفتنی است فضای مجازی بزرگترین تهدید برای خانواده است که در این کنگره ابعاد و زوایای مختلف آن بررسی خواهد شد.

  پرینت
شناسه خبر : 937 | تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 - 0:16 | 186 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :