اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از کاهش چشمگیر قیمت مرغ در هفته آینده خبر داد.

به گزارش شیوا بیان خلیل نیک‌شاد با اعلام این خبر افزود: به طور متوسط در استان اردبیل ماهانه ۴ هزار ۶۰۰ تن گوشت مرغ تولید می شود که از این میزان ۱ هزار و ۹۰۰ تن نیاز داخلی استان است.

او افزود: در فاصله زمانی ۹ مهرماه لغایت ۱۹ مهرماه سالجاری یعنی در فاصله زمانی ده روز میزان جوجه ریزی در سطح تراز ملی از ۱۲۰ میلیون قطعه به ۹۰ میلیون قطعه کاهش یافت این میزان کمبود جوجه ریزی نه تنها در سطح استان بله در سطح کشور برای مصرف کنندگان ملموس است که با شیب افزایش قیمت همراه بوده است.

این مقام مسئول اضافه کرد : عدم تامین نیاز صددرصدی واحد های صنعتی تولید گوشت مرغ یکی دیگر از اساسی ترین دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ در طی روزهای گذشته است . 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه سخنان خود افزود: تمهیدات موثری که از سوی ستاد تنظیم بازار درباره کنترل قیمت گوشت مرغ انجام شده این است که تا اطلاع ثانوی از خروج مرغ زنده و همچنین لاشه مرغ  به خارج از استان گرفته شود که در این خصوص دادستان محترم استان نیز به برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرده اند.

این مقام مسئول درادامه سخنان خود افزود: از امروز در فروشگاه‌های مجاز توزیع گوشت منجمد مرغ در تمامی شهرستانهای استان آغاز شده که این میزان توزیع قطعاً از افزایش بی رویه گوشت مرغ جلوگیری خواهد کرد 

نیکشاد افزود: جوجه ریزی در جریان آبانماه دو میلیون و هفتصد هزار قطعه صورت گرفته است که در طی یک ماه گذشته قطعا ً قیمت گوشت مرغ به  قیمت اصلی و معقول خود بازخواهد گشت  و در طی یک هفته آینده با سیر نزولی قیمت مرغ مواجه خواهیم شد.

این مقام مسئول در پایان  سخنان خود افزود : استان‌های تهران و زنجان و آذربایجان شرقی مصرف کنندگان دائمی تولیدات گوشت سفید استان اردبیل هستند و قطعا مسئولان استانی هرگز با نگاه جزیزه ای مدیریت توزیع را قبول ندارند و اجازه نمی دهند استان به دور خود دیوار بکشد و صرفا ً به نیازهای استانی بیندیشد . استان اردبیل متاثر از افزایش قیمت مرغ در سطح ملی شاهد افزایش قیمت در داخل استان است . 

  پرینت
شناسه خبر : 1756 | تاریخ انتشار : 04 آذر 1399 - 14:45 | 35 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا