اردبیل- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از کاهش 40 درصدی جابجایی مسافر طی 7 ماهه گذشته در استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، کلیم الله وثوقی در جلسه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل مسافری استان عنوان کرد: در ۷ ماه گذشته بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل جابجا شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیـل با بیان اینکه این میزان جابه جایی مسافر در قالب ۱۴۳ هزار و ۸۷۶ مورد سفر انجام شده است تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۷۱ هزار و ۵۶۴ سفر بود امسال باکاهش ۱۶ درصدی روبرو هستیم.

وثوقی فعالیت ۵۴ شرکت مسافری را در استان اردبیل یاد آور شد و اظهار کرد: از این تعداد مسافر ۳۰۹ هزار و ۶۲۵ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس،۸۲ هزار و ۳۹۹ نفر با مینی بوس و ۳۴۱ هزار و ۳۳۰ نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابه جا شده اند.

وی از فعالیت هزار و ۱۱۰ دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل خبرداد و بیان کرد:۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

وثوقی خاطرنشان کرد : به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی فروش اینترنتی بلیط در استان اردبیل ۲۵درصد افرایش یافته است.

رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل با قدردانی از تلاش های کلیه دستگاههای مرتبط با حوزه حمل ونقل مسافر استان گفت:ساماندهی ترمینال و بخش مسافری استان اردبیـل بطور مستمر بیش از ۷ سال است بدون حتی یک روز تعطیلی درحال اجراست.

محمدباقر حاجیلر بر جلوگیری و مقابله با دلالی و جارچیگری،تشکیل تیم های تلفیقی بین پلیس راه و راهداری،ایجاد آرامش و امنیت برای مسافران با تعامل بین دستگاههای موجود در ترمینال ها،دسترسی سریع مسافران به خدمات حمل و نقلی، نظارت و بازدید مستمر از خدمات رسانی شرکت های حمل و نقل و احقاق حقوق عامه مردم و مسافران تاکید کرد و از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت ها و رانندگان به نهادها و کمیسیون های مربوطه  اطلاع دهند تا در اولین فرصت به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

سرهنگ فتاحی رئیس پلیس راهور استان اردبیل نیز در جلسه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل مسافر استان تصریح کرد: بسیاری از استانهای کشور از طرح کمیته پیشگیری از تخلف شهرستان اردبیل در بحث ساماندهی مسافر و ممانعت از مسافرگیری اتوبوس های برون شهری در خارج از ترمینال به عنوان یک طرح موفق الگو برداری کرده اند.

  پرینت
شناسه خبر : 1703 | تاریخ انتشار : 20 آبان 1399 - 17:46 | 305 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :