آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل گفت: کسی که در برابر حق بایستد و با آن مبارزه کند، شکستنی است

به گزارش شیوابیان، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل ضمن گرامیداشت رشادت ها و مجاهدت های شهدا، حادثه تروریستی شاهچراغ و عنادورزی های دشمنان اسلام و نظام و معاندین داخلی و خارجی، گفت: این خون هایی که به ناحق ریخته می شود، آثار خود را نشان خواهد داد..

وی با بیان اینکه حق همیشه پیروز میدان است و این از ثمرات خون شهداست، افزود: کسی که در برابر حق بایستد و با آن مبارزه کند، شکستنی است.

آیت الله عاملی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برای تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی، اظهارداشت: جهاد تبیین نیاز ضروری برای نسل جوان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به خدمات ارزشمند خیرین در جهت عمران و آبادانی استان و کمک به محرومان جامعه، ترویج فرهنگ کارهابی خیریه را برای توسعه عادلانه جامعه مورد تاکید قرار داد و افزود: خیرین ما با نیت الهی که دارند، قابل تمجید و ستایش هستند و این فرهنگ کارهای خیر باید ماندگار شود.

وی افزایش روحیه تکریم و قدردانی را برای جامعه ضروری دانست و با اعلام اینکه تکریم از معلمان، تکریم از علم و دانش است، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ تکریم از مفاخر علمی و تحقق مصوبات و برنامه های شورای فرهنگ عمومی استان، نشست های هم اندیشی با معلمان و بازنشستگان فرهنگی برگزار می شود.

آیت الله عاملی بر لزوم ارزش گذاریِ اجتماعی به فرهنگیان برای اعتلای فرهنگِ جامعه تأکید کرد و افزود: مطلع شدیم یک معلمِ عزیزِ ریاضی در پایانِ کلاسِ درسِ خود به طور مداوم مدت کوتاهی را برای رشد اجتماعی دانش آموزان و تربیتِ آرمانی آنان به ارائه مطالب نفیسِ تربیتی و مذهبی اختصاص داده و بسیاری از خانواده‌ها را مدیون خود کرده و ما تصمیم گرفتیم به سراغ این گونه معلمانِ ارزشمند برویم و ادای احترام کنیم، چون یکی از ضروریات جامعه ما در ادای دین به تعلیم و تربیت، تبیینِ جایگاهِ قدسی معلم است.

در این نشست خیر و کار آفرینِ برجسته استان با اهدای تابلو فرشِ نفیسی که تمثال معلم خود بر آن نقش بسته بود، از معلمِ دوران تحصیلی اش تجلیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ضرورت معرفی اردبیل و خدمات خاندان صفویه را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای ساخت فیلم شاه اسماعیل صفوی و جنگ چالدران، افزود: مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، مجموعه‌ای بی نظیر از نظر هویت تاریخی و فرهنگی برای اردبیل است و باید مردم استان با جزئیات زندگی شاه اسماعیل ختایی و خدمات خاندان صفویه در اتحاد و همبستگی مردم و یکپارچگی ایران بزرگ آشنا شوند.   

آیت الله با اشاره به اجرای طرح هنری – تاریخیِ نصبِ نقاشی‌هایی از دوران مختلف حیات شاه اسماعیلِ صفوی در محوطه بقعه شیخ صفی الدینِ اردبیلی گفت: صفویه ایران را یکپارچه کرد و بَقای کشور مدیون و مرهون آنهاست و شایسته است هم استانی‌های عزیز با جزئیات زندگی شاه اسماعیلِ بزرگ آشنا باشند.   

وی با تاکید ضرورت تشکیل بنیاد شاهسون، ضمن اشاره به نقش موثر شاهسون در صیانت از کشور و رونق تولید و اشتغال، این بنیاد را در شناسایی، معرفی مفاخر و تبیین نقش عشایر مهم خواند.

  پرینت
شناسه خبر : 9654 | تاریخ انتشار : 10 آبان 1401 - 20:24 | 15 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :