اردبیل- رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: قرار بود سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی استان‌های همسایه نسبت به تأمین مابقی نیاز تخم مرغ استان اقدام کند که این برنامه‌ریزی به نتیجه نرسیده و به همین دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اتفاق افتاده است.

به گزارش شیوا بیان, رامین صادقی در مورد نابسامانی بازار تخم مرغ نیز عنوان کرد: نیاز روزانه استان ۳۵ تن است در حالی که تولید استان روزانه هشت تن تخم مرغ می‌باشد. 

وی تصریح کرد: قرار بود سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی استان‌های همسایه نسبت به تأمین مابقی نیاز استان اقدام کنند که این برنامه‌ریزی به نتیجه نرسیده و به همین دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اتفاق افتاده است. 

صادقی در ادامه سخنان خود گفت: قرار است در روزهای آینده با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و صمت استان قیمت تخم مرغ به حد تعادل رسیده و در فروشگاه‌ها به قیمت ۱۷ هزار تومان عرضه شود. 

او افزود: برای رفع نیاز مردم در بخش شکر نیز با قیمت مصوب، شکر مورد نیاز به صورت بسته‌های یک کیلویی در فروشگاه‌ها در حال عرضه است و هیچ‌گونه مشکلی در این حوزه وجود ندارد. 

صادقی ضرورت همراهی مردم را در عرضه مناسب و خرید مطلوب یادآور شد و خاطر نشان کرد: مردم نگران تأمین مایحتاج ضروری در روزهای پایانی سال نباشند چرا که به اندازه کافی مایحتاج ضروری مردم در انبارها در حال نگهداری و توزیع مناسب است و هیچ کمبودی در بازار در کالاهای اساسی به وجود نمی‌آید.

  پرینت
شناسه خبر : 2553 | تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 12:34 | 41 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :