رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: کمبود نهاده‌ها در هفته‌های اخیر به افزایش قیمت تخم مرغ و مرغ منجر شده که در نشستی با مسئولان سازمان جهاد کشاورزی، قرار شد تنظیم بازار با نظارت بیشتر انجام شود.

به گزارش شیوا بیان, رامین صادقی اظهار کرد: در روزهای گذشته با افزایش قیمت تخم مرغ در بازار تا ۲۴ هزار تومان روبه‌رو بودیم که این افزایش قیمت با ورود بسته‌های جدید تخم مرغ به ۱۹ هزار تومان کاهش یافته ولی همچنان انتظار می‌رود این قیمت تعدیل شود.
وی قیمت مصوب تخم مرغ را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت:‌ با افزایش فعالیت واحدهای تخم‌گذار و همچنین تأمین نهاده‌های آنها امیدواریم در روزهای آینده با همکاری جهاد کشاورزی شاهد کاهش قیمت تخم مرغ در بازار باشیم که در این زمینه جلسه هماهنگی نیز برگزار شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ورود تخم مرغ‌های جدید به شبکه توزیع برای تعادل‌بخشی به قیمت بازار خبر داد و تصریح کرد:‌ امیدواریم با اشبا بازار و شرایط متناسب در عرضه و تقاضا، قیمت‌ها تعدیل شده و کمبودها نیز رفع شود.
صادقی افزود: ما در مرغ نیز همین مشکل را داشتیم که با تأمین نهاده‌ها قرار شد افزایش جوجه‌ریزی انجام شده و قیمت مصوب در مرغ که ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است، مورد توجه و دقت نظر فروشگاه‌ها و همچنین واحدهای عرضه‌کننده مرغ و تخم مرغ قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: چنان که مردم بالاتر از قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ خریداری کنند حتما اطلاعات فروشگاه‌ها را به سامانه ۱۲۴ اطلاع‌رسانی کنند تا با موارد گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه به جد برخورد شود.
صادقی اضافه کرد: هر چند عده‌ای سودجو تلاش می‌کنند تا با به هم زدن قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار، سود هنگفتی را به جیب بزنند اما ضرورت دارد همه مردم با در نظر گرفتن قیمت مصوب کالاهای خود را اعم از مرغ و تخم مرغ تهیه کرده و بالاترین از این نرخ هرگونه عرضه را به سامانه تعزیرات حکومتی و یا سازمان صمت اطلاع‌رسانی کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: به اندازه کافی نهاده‌ها تأمین شده و جهاد کشاورزی قرار است با تأمین آن به تعدیل قیمت بازار کمک کند.

  پرینت
شناسه خبر : 2143 | تاریخ انتشار : 03 دی 1399 - 22:55 | 285 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :